Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a komplementer?

Mi az a komplementer?

Figyelt kérdés

A komplementer unió B komplementer (az egész fölött összefüggő vonal van).

A = {1; 2; 3; 4; 5}

B = {4; 5; 6; 7; 8}

C = {1; 3; 5; 7; 9}

És mondjuk A komplementer unió B (sima), A ko. unio C, A metszet C ko., A metszet C ko. \ B ko., B ko. \ C, B \ C ko., A ko. unio B ko. unio C ko. A ko. unió B .

A matektanár, az osztályfőnök (szintén matektanár) és a könyv is mind mást mondanak.



2014. szept. 18. 20:02
 1/10 anonim válasza:
100%

A komplementer B = 3, 9

Ha komplementerrel találkozol az annyit jelent, hogy minden azon kívül amit definiáltál.

2014. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értem. Kicsit szakszerűetlenebbül hogy hangzana?
2014. szept. 18. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:

Van egy alaphalmazod, ez lehet az összes ma élő ember, lehetnek a kutyák vagy a macskák, vagy az 1, ..., 10 egész számok. A feladat most azért nincs jól meghatározva, mert nincs megadva az alaphalmaz. Benne van-e például a 10-es szám?


A komplementer, az unió és a metszet erősorrendjét (precedencia) is meg kell adni. Az egyik tanár szerint az unió és a metszet ugyanolyan erős, a másik szerint a metszet erősebb. A zárójelezést ne hagyd el, mert ugyanúgy megváltoztatja a műveletek sorrendjét, mint ha szorzás és összeadás lenne. Mert nem mindegy, hogy A komplementerét uniózod B komplementerével, vagy A komplementerét uniózod B-vel, és ennek veszed a komplementerét.

2014. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Komplementer magyarul annyit tesz, hogy kiegészítő. Vagyis a nagy egésznek ha egyik része A, a másik része B, akkor az A komplementere (kiegészítője, hogy meglegyen a nagy egész) B lesz. Tehát valaminek a komplementere (kiegészítője) mindazt takarja, ami nincs benne abban a valamiben, nem tagja, része annak a valaminek, de kell ahhoz, hogy az egész meglegyen.
2014. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát A ko. B = A-nak a B kieg. halmazával foglalkozunk.Ekkor el kell felejteni A összes elemér? Vagy ami a B-ből átlóg az A-ba,a ami a ko. halmaz, azzal is foglalkozunk? Vagyis ha A a ko., akkor is a teljes B-vel foglalkozunk? Ha A a ko., akkor afölé húzunk vvonalat?
2014. szept. 18. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Legyen egy A és egy B halmazod úgy, hogy az A halmaz a B halmaz részhalmaza. Tehát A minden eleme, a B-nek is eleme.


Ekkor az A halmaz komplementere a B halmazra nézve: B\A

Tehát a B halmaz minden olyan eleme, amely NEM eleme az A halmaznak.

2014. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kérdés ebben a formában értelmetlen. Nincs megmondva, hogy mi az alaphalmaz, vagy az, hogy mire nézve kell komplementer...
2014. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, tegnap írtunk, a feladat:

U = {15-nél nem nagyobb természetes számok}

A = {5-tel osztható természetes számok} //Az U halmaz behatárolja

B = {5; 7; 9; 10}


Ehhez tartozott egy feladat:

A fölötte egy vonal =

Ide ezt írtam: {7; 9;}


Ez így jó, vagy oda kellett volna még írnom a többi, halmazba tartozó számokat is? //kivétel persze a 0, 5, 10, 15

2014. szept. 20. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem összezavart téged az, hogy itt mi az A és a B halmaz...


A komplementere a feladatodban (#8) valószínűleg U-ra értendő (általában U-val jelölik az alaphalmazt, mint univerzum azt hiszem, de lehet hogy tévdek...).

Ebben az esetben viszont nem jó a megoldásod. Te a B-re való komplementerét írtad fel.


Ha U-ra nézzük (valószínűleg ez a jó), akkor A komplementere:

{1; 2; 3; 4; 6; 7; 8; 9; 11; 12; 13; 14}


Tehát nagyon fontos, hogy MILYEN HALMAZRA NÉZVE KÉPEZZÜK A KOMPLEMENTER HALMAZT. Ha nincs odaírva, akkor AZ ALAPHALMAZRA. A feladat valószínűleg írja, hogy mi az alaphalmaz. Ezekre figyelj oda legközelebb. Én meg megpróbálom érthetőbben magyarázni legközelebb, sajnálom.

2014. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Gondolkodtam ott, hogy vegyem-e hozzá az alaphalmaz elemeit is, mert nincs sok abból sem, de végül csak a B elemeit írtam be, már amelyek nincsenek benne az A halmazban is.

2014. szept. 22. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!