Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elektromosságot hogyan lehet...

Elektromosságot hogyan lehet hővé alakítani?

Figyelt kérdés

Nem olyan profi szinten vagyok kíváncsi a dologra, mint amilyen technika pl. a hajszárítókban és az elektromos radiátorokban van, hanem amit otthoni körülmények között is kicsiben le lehet modellezni. Pl. hogy egy fémdrótot áram segítségével melegítek úgy, hogy ne égjen szét, de mondjuk 80-100 C°-ra felizzon.


Meg lehet ezt csinálni egyszerűen?



#villany #fém #elektronika #áram #vezető #elektromosság #hő #huzal #átlagos fém #úgyis_tudod_hogy_a_bolti_forrasztó_ón_forrasztásához_tettem_fel_a_kérdést!
2014. szept. 18. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerű dróttal nem megy, a cekász, az ellenálláshuzal, ami képes áram hatására felizzani, az egy speciális vegyület, króm, vanádium és hasonlók vannak benne.

A megfelelő feszültséghez és áramhoz ezt is méretezni kell, van különféle vastagságban.

Én vettem hozzá egy torroidtrafót, amellyel az áramerősséget és a feszültséget is szabályozni lehetett, habszivacsot akartunk vágni vele, valamennyire ment is, de egy csomó probléma adódott, a cekász feszítése külön probléma, mert izzott állapotban megnyúlik, de ilyenkor könnyű széttépni is.

Egyébként ez sokkal több, mint 100 C fok, gyakorlatilag a trafóval tudtuk szabályozni, mennyire izzon fel.

Sajnos nálunk az is probléma volt, hogy a mozgatószerkezetnél, egy ISEL típusú gravírgépnél nem állt elegendő hely rendelkezésre, az ellenálláshuzal szélein pedig a hő elvezetődik a rögzítésre, ezért csak a közepe izzott fel, illetve a keret is, amely hasonló volt, mint egy lombfűrész, ezért a hőt sem adhattuk rendesen rá, mert akkor lekerekítette az éleket.

Macerás dolog, de mire akarod használni?

2014. szept. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Macerás dolog, de mire akarod használni?"


Nézd meg a mellékelt kulcsszavakat. ;)

2014. szept. 19. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!