Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy N Wattos fogyasztóm...

Ha van egy N Wattos fogyasztóm (mondjuk egy N=30 Wattos forrasztópáka), akkor mik alapján és hogyan (milyen képlettel) lehet kiszámolni, hogy X óra (pl. X=2) folyamatos használat mellett mekkora lesz a villanyszámlám?

Figyelt kérdés
Ha ez számít valamit a közművek között, pécsi vagyok.

2014. okt. 11. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
W=P*t ennek a mértékegysége a kWh, tehát a W-ot váltsd át kW-ba aztán csak szorod össze és megkapod mennyi enerigát használtál el, majd megnézed a villanyszámlád, vagy valahonnan megkeresed hogy hány Ft/kWh nálatok az áram ára, aztán szépen összeszorzod
2014. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyen egyszerű??! :) Köszi szépen!! (+1 pont)
2014. okt. 11. 11:21
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagy mégsem... :/


Itt én most már elvesztem, hogy mi hogy van : [link]

2014. okt. 11. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
na igen, inkább az árának a megtalálásával van a legnagyobb gond, talán egyszerűbb ha a villanyszámládat nézed meg, azon szerintem ott van, de ha nincs, akkor meg számolj a legdrágábbal és akkor biztos annyi vagy olcsóbb
2014. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

P = 30 W

t = 2 h

W = P * t = 30 W * 2 h = 60 Wh = 0,06 kWh


Ha feltételezzük, hogy 1 kWh áram ára ~50 Ft/kWh (erős kerekítés), akkor

0,06 kWh * 50 Ft/kWh = 3 Ft

2014. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint egy ilyen páka még nem is fogyaszt sokat, nem?


Csak mert azon gondolkoztam el, a padláson van egy csomó már lényegében menthetetlen régi elektrotechnikai kacat, tápegység, ősrégi erősítő, hifikellék, stb. Osztálytárstól meg megkaptam a használt forrasztópákát, azt arra gondoltam, hogy inkább leforrasztom az alkatrészeket, multiméterrel megnézem, melyik ami még jó, azokat aztán majd tudom kísérletezésre használni... csakhogy vajon gazdaságosabb-e így a dolog, mintha szaküzletbe mennék érte.... (?)

2014. okt. 11. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Becsülendő, hogy odafigyelsz a költségekre. Sok kicsi sokra megy! A páka használata nem okoz számottevő költséget, ellentétben a háztartásban fellelhető készenléti állapotban lévő híradástechnikai, számítástechnikai eszközökkel.

Van ismerősöm, akinek a lakása éjszaka úgy néz ki, mintha szentjánosbogarakkal lenne telehintve. Számítógép, régi fajta monitor, két TV (egy a gyerekeknek), TV modem, DVD, erősítő, telefontöltők (ezek jelző LED nélkül), stb...

Igaz, a felsorolt eszközök nem nagy "fogyasztásúak", egyenként pár watt, de jellemzően 24 órából 24 órán át vannak üzemben, így már napi szinten kW-órás nagyságrend is összejöhet. (Pl. ha összejön 50 W/óra, az 24 óra alatt 1,2 kWh, ami pedig a fenti kerekítéssel (50 Ft/kWh) 60 Ft/nap azaz közel 2000.- /hó. Ennek kb. 3/4-e feleslegesen (készenléti üzemmódban) "keletkezik" a mérőórán.

Vannak olyan készülékek, melyek áramtalanítást követően beállítást igényelnek, ezeket esetleg "érdemes" készenléti üzemmódban hagyni, de a legtöbb kikapcsolható (vagy kihúzható) használaton kívül a dugaljból. Különösen a régi eszközök fogyaszthatnak készenlétben sokat (akár 5-10 W/óra), az újabbaknál ez az érték jó esetben 1-2 W, de feleslegesen ezt is pazarlás felhasználni. Nem beszélve arról, hogy a hálózatra kapcsolt villamos fogyasztók adott esetben műszaki okokból (pl. villámcsapás)is károsodhatnak, ez pedig az indokolatlan készenléti időszakban is előfordulhat.

2014. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!