Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki levezetné nekem megoldva?

ILUVfilms kérdése:

Valaki levezetné nekem megoldva?

Figyelt kérdés
Az M ABCD gúla alaplapja olyan ABCD téglalap ,amelynek oldalai AB=1, AD=gyök3 . Az MC oldalél merőleges az alaplap síkjára, az MA oldalél 60°-os szöget zár be az alaplap síkjával.Mekkora annak a síkmetszetnek a területe ,amelyben a BD átlóra illeszkedő és az MA éllel párhuzamos sík metszi a gúlát?

2014. okt. 19. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel: AB^2+AD^2=AC^2 (AB=CD, AD=BC)

Csak AC az ismeretlen, megoldod AC-re. Megvan az alaplap átlója.


Az ABCD alaplap középpontjában legyen E pont, E felett, az AM él közepén F pont. AE=AC/2.

tg(60)=EF/AE ebből csak EF ismeretlen, megoldod EF-re. Így már tudod F pont magasságát.


Ha elmetsszük a gúlát a feladatban megadott síkkal, akkor egy BFD háromszöget fogunk kapni síkmetszetként. Ez a BFD háromszög felbontható két derékszögű háromszögre, melyek: DEF, BEF. A két háromszög területe egyenlő. A két háromszög területére van szükséged, ami mindkét esetben:


T=(EF*BE)/2 (emlékeztetőül: AE=BE=CE=DE=AC/2)


Ezt megszorzod kettővel, akkor megvan a síkmetszet területe:


T_síkmetszet=EF*BE


Ha nem világos, szólj!

2015. jan. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul értelmezted a feladatot: nem az MC, hanem az MA éllel párhuzamosan kell elmetszeni a gúlát.
2015. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazad van, benéztem. Így már kicsit bonyolultabb a probléma:D
2015. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!