Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan deriválom a G (p)...

Hogyan deriválom a G (p) függvényt?

Figyelt kérdés

G(p)=p*f(p)-K(f(p))

G'(p)=f(p)+p*f'(p)-(dK(f(p))/dp)*f'(p)


A kivonás utáni részt nem értem. Leírnátok a K(f(p)) deriválásának lépéseit a láncszabályba való behelyettesítéssel? Köszönöm.



2014. okt. 24. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

d G(p) / dp = d (p*f(p) - K(f(p))/dp = f(p) + p*f'(p)- K'(f(p))*K(f'(p))


' = d/dp

láncszabálynál annyit kell megjegyezned hogy először deriválod a külső függvényt úgy hogy marad a belsőfüggvény ugyanaz majd szorzod a belső függvény deriváltjával még

2014. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A problémát az jelentette, hogy azt hittem a G'(p) függvényben a dK(f(p))/(dp) a differenciálhányadosba való behelyettesítésből jött ki.


(dy/du)*(du/dx) = dK(f(p))/df(p)*df(p)/dp és nem értetem, miért maradt meg a df(p) szorzóként.


Köszönöm, így már világos.

2014. okt. 24. 17:26
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló, mégis lenne még egy kérdésem. A leírásban megadott G'(p) tankönyvi levezetés. Értem az egyenletet amit felírtál, ugyanakkor a K'(f(p)) műveleti alakja nem dK(f(p))/df(p) kellene, hogy legyen?


Ha a differenciálhányadosba behelyettesítek:

(dy/du)*(du/dx) nekem a logikus

(dK(f(p))/d(f(p)))*(df(p))/dp) kifejezés lesz. és akkor (df(p)*dp)-ből meglesz az f'(p) szorzó, vagyis a beágyazott függvény derivált alakja. A külső függvény pedig dK(f(p))/d(f(p)), ami számomra a K'(f(p))-vel egyenlő !!! itt vagyok bizonytalan !!!


A kérdés, a K'(f(p))-t felbontva a dK(f(p))/df(p) vagy dK(f(p))/d(p) a helyes. Nekem az első a logikus.


Fontos, hogy a változókkal való levezetés is helyes legyen, később képleteket kell belőle kialakítanom.


Köszönöm a segítséged.

2014. okt. 25. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!