Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elemek akkumulátorok, DC...

Az elemek akkumulátorok, DC tápok miért föld függetlenek?

Figyelt kérdés
Miért nem tudok veszültséget mérni a föld és egy ceruza elem egyik pólusa közt sem ? A DC tápnál is csak bevillan valami zavar és utána 0V mutat a műszer a földhöz képest.

2015. jan. 5. 15:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

A 230V-os hálózat nem véletlenül föld függő.

A 3 fázisú transzformátor csillagpontja le van földelve.

Ez lesz a nulla vezeték.

Ezért van feszültség bármely fázis (a három közül) és a föld között.

Tehát ha nem volna a csillagpont leföldelve akkor nem volna föld függő.

2015. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

De én a fizikáját nem értem . Elvileg azért folyik az áram valahonnan valahova mert valahol elektron többlet vagy hiány van .


Ha fogsz egy ceruza elemet akkor rá van írva hogy + - tehát nem az van ráírva hogy + és 0 vagy hogy - és 0 .


A leválaszott transzformátort sem értem , hogy lehet hogy nincs feszültség a földhöz képest az egyik kivezetésén sem amikor a föld 0 a tekercsbe meg valószínűleg hogy áram idnukálódik tehát feszültség van + - váltakozva .


Mi ennek a magyarázata?

2015. jan. 5. 15:53
 3/37 anonim ***** válasza:

A vezetékek illetve a föld pontjai nem nyelik el a töltéseket és ki sem bocsátják azokat.

Mindig zárt áramkör kell.

Ha nagyon egyszerűen akarom leírni:

Az elemnél van egy kémiai reakció ami töltésmegosztást csinál az elem két pólusánál. A negatívnál elektrontöbbletet a pozitívnál meg hiányt.

Ez egy zárt áramkörön keresztül próbál úgy kiegyenlítődni hogy áram indul meg a negatívtól a pozitív felé. A pozitív oldalra érkező elektronokat az elektromotoros erő folyamatosan átemeli a negatív pólusra hogy az elektron többletet fenntartsa.

Ha te a negatív oldalt hozzáérinted a földhöz akkor pár elektron átmehet a földre és kész a folyamat megáll mert nincs utánpótlás azaz az elektronok nem jutnak vissza a pozitív pólusra.

(Ez a modell nagyon leegyszerűsített a hozzáértőktől elnézést kérek.)

2015. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

De én még mindig nem értem.


Akkor ha rákötök egy ledet a ceruzaelemre akkor se az elemből jönnek ki az elktronok és mennek körbe a fogyasztón ? Mert te ezt mondod . Ha a - pólust a földhöz kötöm akkor nem folyik semmi. Ha a + at akkor sem.


Ezt végképp nem tudom felfogni egy transzformátornál . Hogy lehet 230V +- feszültség az egyik vezeték végén a másikhoz képest miközben a földhöz képest ami 0V NINCS fesz. Ez paradoxon ,miért nincs nyomás a vezetékben miközben van ? Mi az hogy az indukált áram ekkor nem foglalkozik a 0V os földel?

2015. jan. 5. 17:59
 5/37 anonim ***** válasza:

figyi, nagyon egyszerűen. Az elem egyik pólusa elektron hiányban szenved. a másik elektron többletben. Nyilván ahol a hiány van, onnan kémiai úton áttették a többletes oldalra az elektronokat.

Ezáltal feszültség alakul ki a két pont között.

A föld felé nincs többlete a pozitív oldalnak, annyira kicsi a többlet a negatív oldalhoz képest.

2015. jan. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

De alapból, nem is értem mit nem értesz azon, hogy a hálózati feszültség miért föld függő.

A nulla le van közösítve a földre...innenstől evidens, hogy a hálózati feszültség a földhöz képest mérendő...

2015. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Nem értem.


Mért nincs ha 3V os elemet nézzük és szimmetrikus az elem akkor úgy képzelem el hogy az egyik végén +1,5V a másik végén -1,5V feszültség van a 0V hoz képest .


Márpedig a föld az 0V vagy tévedek???


Ugyan ez a galvanikusan leválasztott trafónál ,én eddig azt hittem az azért nem ráz meg (annyira) mert ha megfogod az egyik szálat abban csak 230/2V van a szimmetria miatt tehát csak akkor ütne rajtad 230V ha a két szálat fognád meg . Így csak 115V +- van a föld 0V között .

Legalább is én ezt HITTEM.


De most olvasom egy írásban hogy ezek a semleges áram generátorok igazából azért nem ráznak mert csak egy galvanikusan leválasztott trafók (csalás) ,tehát még a mérnök is így fogalmaz hogy az egyik szál és föld közt nincs feszültség .


Ha egy terkercsben akármilyen módon áramot indukálunk akkor a vezetékben a szabad elektronokat mozgatjuk ide oda . Ha a vezeték végén megmérem a feszültséget az elvileg 0 földhöz képest akkor csak úgy lehet 0 ha ott a vezetéken nem torlódtak fel az elektronok .Ez az én logikám miért nem ez a valóság?

2015. jan. 6. 13:04
 8/37 anonim ***** válasza:
De az elem egy aszimmetrikus forrás, aminek egyik végén a másikhoz képest van 1.5V nem pedig itt is 1.5 ott is 1.5... pont.
2015. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, én 3V os elemről beszéltem.


De látom te is elbizonytalanodtál .


Akkor mit mondanál arra amikor egy műanyag rudat dörzsölgetve feltöltjük azt az elektroszataikus mérőt elektronokkal és az bizony kisül a földhöz képest tehát a rajta lévő 2000V nem saját magába zárul hanem a föld felé.


És mi van az önygyújtó szikráztatójával az is ha akarom a radiátor felé is szikrát húz ,nem csak önmagába tehát áram folyik a föld felé.



Egyre izgalmasabb a kérdés és továbbra is várom miért nincs V a leválasztott trafó drójai és föld között?

2015. jan. 6. 15:16
 10/37 A kérdező kommentje:

"A cinkelektróda felületén ennek fordítottja játszódik le, vagyis az elektronok a kénsavból lépnek át, tehát itt elektrontöbblet keletkezik, azaz negatív töltésű lesz. Az elektródok töltései kiegyenlítődni igyekeznek, ezért az elektródok KÖZÖTT feszültség mérhető."


Ezt írják az elem működésénél. De ha a cink elektródán elektron többlet keletkezik akkor ez miért nem tud kiegyenlítődni a földeléssel ? Egy 1000V ra feltöltött tárgy vagy a gyujtó szikra miért tud kiegyenlítődni a földel?


Hogy kell elképzelni azt hogy a transzformátor egyik pólusa le van földelve?

2015. jan. 6. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!