Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ti hisztek abban, hogy az...

Ti hisztek abban, hogy az ember valaha képes lesz egy olyan bolygót felfedezni a naprendszerünk illetve azon kívül, amely lakható? És ha talál is, megtudunk majd birkózni azzal, hogy eljutunk odáig? A Föld kihalása előtt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én hiszek benne
2015. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó de vajon mivel lehetne ilyen messze jutni? Illetve, inkább hogyan?!
2015. jan. 11. 21:04
 3/16 anonim ***** válasza:
nem tudom, de hiszem azt hogy még nagyon sok felfedezhető dolog van, ami között ott van a megoldás, de mivel még nem lett felfedezve, nem tudok róla nyilatkozni :(
2015. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Pfff én már a kertemben csinálom lassan kész lesz és megyek a galaxisokat hoditani,majd a v_s(t)=\frac{dx_s(t)}{dt}, (az űrhajó és egyúttal a buborék sebessége)

r_s(t)=\sqrt{(x-x_s(t))^2+y^2+z^2}, (távolság az űrhajótól)

f(r_s)=\frac{\tanh(\sigma (r_s + R))-\tanh(\sigma (r_s - R))}{2 \tanh(\sigma R)}, (formafüggvény) Na és így a planck tendencia össze adodik a a sebesség vektorával és 10^2189 alcubierre osztjuk a távolságal majd a v2-v1 szorzatával 13 nanoszekundum alatt 2×10^13 fényévet teszek meg G hatás fizikai kiegyenletés képen ellenerőt kel létesítenem =víz

2015. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Shai-Hulud ***** válasza:
Nyugi.... Még van 4 milliárd évünk, míg a földi élet elpusztul...
2015. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#4 Az Alcubierre hajtóműben én is bízok. :)
2015. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nekem 4milliárd év kevés E-cmq2 /m×3 10^12 szorzatal osztandot kapunk 4-gyel ezt követöen cq=e majd E=imc2 fénysebesség töbszöröse tachyon energiázálás anti proton neurozálása egy planck hossznyi energi nagyság jupiter ×3,56753 b2-b5 I=rg kész is go az űr G=emc
2015. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy erre a föld bolygó nem képes. Azaz a füldi energiaforrások. Nagyjából minden földi anyagot ismerünk nem hiszem hogy bármi kombinációjával akár fénysebességre lennénk képesek. Esetleg ha a marsot tudnánk terraformálni akkor talán. Ott vannak a nagyszerű elektromos autók, azokba egy nagy rakás lítium kell az akksikhoz az meg megint olyan mint az olaj, el fog fogyni egyszer. Szóval egyszerűen szerintem a föld nem tud nekünk ettől jóval komolyabb technikát adni.
2015. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 vagyok terraformálásán is gondolkoztam rajta számitásaim megvannak Mars One és Mars 500 lassan be adó a terveim.
2015. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nyugi.... Még van 4 milliárd évünk, míg a földi élet elpusztul..."


Ez nem igaz! Kb 150 évünk van, amíg a globális felmelegedés hatására az északi sarki jégsapka felolvad, illetve az oroszországi tundra és tajga övezetekben a km-es jégbe fagyott metán kiszabadul, ami elpusztítja az emberiséget. Aztán a többség jön a szöveggel, hogy nincs globális felmelegedés, és ez csak kampányszöveg, és már régebben is voltak melegebb és hidegebb évek. Ja, de ha belegondolunk, már 10 éve nem volt normális tél Magyarországon, már lehet érezni, hogy egyre enyhébbek a telek, és hogy évről-évre dőlnek meg a meleg rekordok. Van 20-30 évünk, hogy változtassunk a jelenlegi életmódunkon. Bár ezt inkább Amerikának meg Kínának kéne mondani, ők azok, akik a legjobban szennyezik a környezetet.


"Ti hisztek abban, hogy az ember valaha képes lesz egy olyan bolygót felfedezni a naprendszerünk illetve azon kívül, amely lakható?"


Igen.


"És ha talál is, megtudunk majd birkózni azzal, hogy eljutunk odáig? A Föld kihalása előtt?"


Nem. A jelenlegi helyzetben, amikor az ebreiség 90%-a éhezik, és 60%-a szomjazik, amikor naponta 11 ezren fertőződnek meg AIDS-cel az afrikai és ázsiai régiókban, amikor még a mai napig vannak leprások és ebolások, és ráadásként a világban jelen lévő pénz 99,9%-át pár száz ember birtokolja, így soha az életben. De talán jobb is, mert így legalább nem tudjuk majd tönkretenni az a bolygót.

2015. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!