Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a gipsz és a...

Mi a különbség a gipsz és a modellgipsz között? A rendes gipsz az hőálló?

Figyelt kérdés

Van az a rendes gipsz amit a festők használnak és a modellgipsz azt valószínű modellezők de mi a különbség a kettő között? Nekem egy formát kellene csinálnom és abba olvasztott ólmot önteni arra gipsz is jó?

Remélem értitek mert nekem komplikált!


2010. febr. 19. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a tisztasága, a sima gipsz szeintem lassabban köt és nem olyan tiszta fehér mint a modellgipsz. De lehet hogy csak egy népbutító megnevezés beli különbség és nem számít semmit. Ólomöntésre meg szerintem az olcsóbb is teljesen meg teszi. Sok sikert az öntéshez :) Nyitott térbe dolgozz (vagy szellőztess mint az állat) mert az ólom gőze mérgező!!!
2010. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ja igen tudom majd kint a garázs előtt! Kösz a választ! akkor jó lesz a rendes gipsz is!
2010. febr. 19. 23:43
 3/14 anonim ***** válasza:

a modellgipsz finomabb ezért szebb felületet ad. tisztább is.


ha csinálsz egy formát, akkor azt szárítsd 1-2 napig meleg, száraz helyen, majd rakd a sütőbe és alacsony hőmérsékleten szárítsd még legalább 1-2 órát.


ez azért fontos, mert a gipszben rengeteg víz marad, ami ha találkozik az ólom hőjével egyből elkezd gőzzé válni és kedvezőtlen esetben az arcodba lőheti az olvadt ólmot. (ez nem vicc, Mo. lenagyobb, több ember életét követelő ilyen jellegű kohászati balesetét kb. fél liter víz okozta) kedvező esetben csak a forma törik széjjel.

2010. febr. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
akkor jó! Akkor majd még védőfelszerelést is fogok használni! És nagyon vigyázok!
2010. febr. 20. 11:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyik gipsz se hőálló, mert úgy köt meg hogy a kiégetett gipsz fél kristályvíze mellé felveszi a kiégetett másfél kristályvízet.És ezt 168 fokon teljesen elveszti úgyhogy meleg fémet gipszformába önteni nem épp szerencsés. Az ólom meg 340 fokon olvad.
2010. febr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

" a gipszben rengeteg víz marad,"


A gipsz úgy köt meg hogy molekulánként két kristályvízet vesz fel.Kiszárítani nem lehet, mert szétesik.

2010. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És hogy folytassam, agyagból kell a formát csinálni mert azt ki lehet égetni 980 fokon de kiszárítva egy nem nagy ólomöntvényt lehet önteni úgy is.
2010. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A gipsz úgy köt meg hogy molekulánként két kristályvízet vesz fel.Kiszárítani nem lehet, mert szétesik."


igen és nem.


valóban kristályvízzel köt, és ha nagy hőnek teszed ki, akkor szétesik, de nem is erről beszéltem.


annak a víznek a jelentős része, amit a kikeveréshez használsz, nem kell a kötéshez. azt igenis ki lehet és ki is kell belőle szárítani. különben nagy-nagy bumm lesz a vége.

2010. febr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor jó! Mostmár meg lesz majd minden! Majd meg látom pár nap mulva és majd le írom mi is lett! ha nem jelentkezek 2 héten belül lehet hogy vagy szétégtem az ólomtól vagy mérgezést kaptam vagy lerobbantotta a kezem a gipsz! xD majd meglátjuk de remélem semmi bajom nem lesz!
2010. febr. 23. 19:57
 10/14 anonim válasza:
Elsz meg??
2013. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!