Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A halálos iramban 7-ben lévő...

Xlikvid kérdése:

A halálos iramban 7-ben lévő ugratós jelenetben a Etihad Towersből kiugró lykan supersport 1,5 tonnás autó egy kb 300 méter magas épületből, sebesség max 120 km/h, milyen messzire képes elugratni? Egy fizikai képletet szeretnék igazából megnézni

Figyelt kérdés

2015. ápr. 21. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ferde hajítás
2015. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Itt a Horizontal launch-nál írd be, amit tudsz és kattintással kalkuláltasd a többit.

2015. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
v0*t+ 0,5g*t^2 , a probléma,hogy a v0 (kezdősebesség) és a g(gravitációs gyursulás) itt vektorként szerepel. Dinamikából (egyetem) pont ilyen feldatot vettünk vagy 2 hónaőja. Ferde hajítás , keress rá. Valószínűleg,valami oylan példa lesz,hogy egy gyerek elhajít egy követ és miylen messzire megy , de ugyan az a probléma mint ez.
2015. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
el is írtam a képletet. r1 = r0+v0*t+0,5*g*t^2 . Az r1 , r0 , v0 és a g , mind vektorok.
2015. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Megnézed, 1 G nehézségi gyorsulásnál mennyi idő alatt esik le valami 300 méter magasról.

Aztán kiszámolod, ennyi idő alatt hány métert lehet megtenni 120 km/h-val. Ott fog leesni talajszintre.

Természetesen feltételezve, hogy az indulás pont vízszintes volt és elhanyagolva a légellenállást.

2015. ápr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek alapján nekem kb 3380 méter jön ki, amit én nem nagyon tartok reálisnak.. valaki megmutathatná, hogy neki mennyi jött ki, és hogy számolta. Köszönöm
2015. ápr. 22. 09:00
 7/11 A kérdező kommentje:
igazából kb 260 méter jött ki, rosszul váltottam a km/h-t át..ez gondolom reális is. köszi akkor mindenkinek
2015. ápr. 22. 09:15
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Függőleges esés:


h=300 m

g=9,81 m/s^2


S (jelen esetben h) = g/2*t^2

t = négyzetgyök(2h/g) = 7,8 s


Közbeni vízszintes repülés:


v0 = 120 km/h = 33,3 m/s


s = V0 * t = 33,3 m/s * 7,8 s = 259,7 m


Vagyis, ha (légellenállás és aerodinamikai módosulások kihagyva) 300 m magasságban 120 km/h-val kirepül egy kocsi

vízszintesen egy felhőkarcolóból, akkor talaj szinten 7,8 másodperc múlva 260 méter távolságban csapódik be.

Ez a légellenállás miatt lehet kevesebb is, meg, ha a kocsinak olyan a formája, némi "vitorlázással" repülhet messzebbre is. Ez történt pl. a Taxi 2. forgatásán is, le is tarolta az aluljáróból felröppenő kocsi az operatőrt meg a segédjeit.

2015. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha mondjuk házból házba ugratás a téma, ami gyakori a fizikát letojó akciófilmekben, a kiindulási adatok (sebesség, szintkülönbség, távolság) kiszámítható, hogy a másik háztömbbe érkező kocsi milyen szög alatt fog ott esni, a függőleges és vízszintes sebességvektor szöge kiszámolható.

Ki is jönne bármelyik filmnél, hogy zöldség az egész.


Könnyebb lenne ugrató rámpával alacsonyabb emeletről magasabb emeletre beugratni, mert ott lehet a beérkezés közel vízszintes, ami itt igazán alapvető feltétele annak, hogy egyáltalán "bejusson a lukon".


Az utóbbi években az egyetlen relatíve hiteles ugratást a Transformers: Age of Extinction láttam.

2015. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
* ..filmben..
2015. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!