Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz, hogy az információnak...

Az igaz, hogy az információnak is van tömege?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Van egy izolált szoba, aminek a tömegét kívülről mérik. Ekkor ha a szobában egy van helyezve 100 db 1 grammos golyó, akkor az a szoba nehezebb, mintha 1 db 100 grammos golyó lenne, mert maga az információ több a 100 db 1 grammos golyó esetében.


Amúgy már régen hallottam, és már nem tudom hol, de valami neves professzor egyik írásában is olvastam hasonlót. Azt nem tudom, mi igaz ebből.


2015. máj. 5. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom, szerintem 100x1 gramm = 1x100 gramm, információ ide vagy oda.. persze lehet, hogy az én paraszti eszem ehhez már kevés..
2015. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
Érdekes...
2015. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%
Nonszensz. A 100 db. golyo miert hordozna tobb informaciot, mint egy? Csak mert a szamossaguk tobb?
2015. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:

A példád pont nem igaz és általában sem.

Talán van olyan eset amikor igaz lehet.

2015. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Az információ egy emberi "mértékegység". A természetben mindenféle dologra ráhúzható, de nem egy fizikálisan létező dolog. Mondhatnánk, egy absztrakt valami. Mint a kg. Meg tudom mutatni, hogy mi a kg, egy anyag tulajdonságát meghatározza, de ettől függetlenül a kg csak emberi mennyiség, nem egy természetes valami.


Így az információ mint információ tömegtelen. Sőt, még csak nem is létezik. 1 db 100g-os golyó tökéletesen ugyanolyan súlyú, mint 100 db 1g-os golyó. Mindegyikhez hozzácsaphatok információt, de azt mondhatom, hogy nem hordoz információt. Lévén emberi fogalom, így bárhogy értelmezhetem.

2015. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy angolul volt a cikk és ez csak hasonlat volt a tömegdefektusra vagy ilyesmi? Mert csak az jut eszembe ahol 100 valaminek nagyobb a tömege mintha ugyanaz a 100 valami egybe lenne. De ennek semmi köze az információhoz csak az energiához.
2015. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt a 100 golyós példát. De lehetséges hogy 100 db golyóval több információt lehet tárolni mint 1 db naggyal. Egy darab nagy golyónak kevés az információ tartalma. Például van tömege, átmérője, esetleg színe és anyaga. De 100 db golyóval már akár szavakat is le lehet írni. Vagy néhány szóból álló mondatot, ami már komoly információtartalommal rendelkezhet, amit egy nagy golyóval nem lehet kifejezni és tárolni. Tehát a 100 golyónak elhelyezkedése is van, helyzete akár a síkban, akár a térben.
2015. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem igaz. Az információ egy emberi konstrukció, nincs tömege. Olyan mint a szabadság. Nincs olyan, hogy tényleges szabadság, csak olyan, amit az emberek szabadságnak ítélnek. Egy emberi találmány, semmi köze a fizikai világhoz. Nincs olyan, hogy egy szabad vasgolyó meg egy nem szabad vasgolyó. Ehhez hasonlóan az információ is emberi találmány, így a fizikai világra semmi hatása.
2015. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
Információ alatt esetünkben nyilván atomi, vagy molekuláris szintű információt kell érteni. Vagyis a golyókban az adott térszerkezetben elhelyezkedő anyag struktúrája, ill. a benne levő atomok közötti kölcsönhatások hordozzák az információt.
2015. máj. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 Vree ***** válasza:

Erre gondolsz.

[link]

Vagy erre.

[link]

[link]

2015. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!