Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány celsius fokon lehet a...

EagleHUN kérdése:

Hány celsius fokon lehet a föld (átlaghőmérsékletének) éghajlatának alsó és felső "megfutási" pontja?

Figyelt kérdés

Felső megfutási pont alatt az értendő hogy ha már túl sok jég olvadt el, akkor egyre kevesebb napfényt ver vissza és emiatt melegszik tovább, vagyis CO2 kibocsájtás nélkül is elolvad az összes jég. (Most ne számoljunk azzal hogy melegedés hatására metán felszabadulás is történik, és ez még gyorsabbá és megállíthatatlanabbá teszi a folyamatot!)

Az alsó megfutási pont értelem szerűen ennek ellentettje vagyis annyi jég ver vissza napfényt hogy már attól befagy az egész! (Mindkettő előfordult már a föld története során!)

A másodlagos kérdés az hogy milyen messze lehetünk a felső ponttól, lehet hogy el is értük már?


[link]


[link]



2015. jún. 24. 12:15
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez csak az én véleményem, de szerintem nemigen lehet pontosan megadni ilyen hőmérsékletet, egyrészt, mert valószínűleg ehhez az éves átlaghőmérséklet önmagában kevés, az attól való extrém ideiglenes eltérés és annak hatásideje is számít, meg az is, hogy ehhez éppen milyen meteorológiai viszonyok (páratartalom, légáramlatok iránya és mértéke) járul hozzá.

És persze az üvegházgázok szintje, meg a Föld aktuális tengelydőlésszög-kóválygása is jelentősen beleszól ebbe. Még az aktuális napfolt-aktivitás is.

Nagy valószínűséggel mindezek szuperpozíciója adta az eddigi glaciális és inerglaciális ciklusok váltását is.

2015. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt tovább pontosítani annyi, mint új tudományos tanulmányt írni. De azt folyóiratok szokták közölni.
2015. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Abból kiindulva, hogy a régészeti leletek alapján a jégkorszakok kezdete illetve vége néha nagyon rövid idő gyakorlatilag hónapok alatt beindult hőmérsékleti "megszaladás" eredménye (pl. az utolsó, kb. 12.000 évvel ezelőtti interglaciális beindulása és felfutása is iszonyat gyors volt), valószínű, hogy az éves átlaghőmérsékletnél sokkal nagyobb hatással voltak alkalmi, nagyon rövid távú meteorológia események.

Szóval az, hogy mikor kattan el a ravasz a pisztolyon, az nem az átlaghőmérskélettől függ, az csupán valószínűsíti az "előbb-utóbb" esedékességét.

2015. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm az eddigi válaszokat is, várok még további hozzászólókat.

Viszont légy szíves ezt is nézzétek meg, ott is kíváncsi vagyok a véleményetekre (Így értitek meg miért kérdeztem meg ezt.):

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..

2015. jún. 24. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!