Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ebben a lámpában mégis mi...

Ebben a lámpában mégis mi vezeti az áramot az égőbe?

Figyelt kérdés

[link]


Több hasonlót is láttam, mármint ahol csak két fém ilyen tartóléc tartja a tetejét... de vezeték sehol se megy fel bele, és gondolom a két cső közepében sem lehet, tekintve, hogy alul és felül is ki vannak lapítva a mozgathatóság miatt, azonkívül mivel állítható magasságú, a vezetéknek helye sem lenne ahol elférjen ha alacsonyra van téve.


Akkor hogy működnek?



2015. szept. 18. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

> „gondolom a két cső közepében sem lehet,…”

Szerintem egyszerűen csak annyi van, hogy ezt rosszul gondolod.

2015. szept. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Néztem több képet is, de nem tudom elképzelni hogy miként lehet, alul és felül ilyen kis hajlítható zsanérok vannak, ott viszont nem látszik sehol sem hogy bemenne a csőbe a vezeték
2015. szept. 18. 00:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó zöld részben van egy transzformátor, ami a hálózati 230V-ot átalakítja 12V-ra. A felső zöld részben van a 12V-os halogén fényforrás. Az áramot a transzformátortól a fényforrásig maga a 2 fém teleszkóp vezeti. Azért nem ráz meg, mert csak 12V a feszültség.
2015. szept. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ja értem, így már világos. :)


De attól, hogy 12V, még az áramerősség függ nem? Gondolom valami alacsony fogyasztású a belevaló égő is.

2015. szept. 18. 03:23
 5/18 Silber ***** válasza:
100%
Valóban a két teleszkóp vezeti. Nekem egyszer sikerült összeérintenem egy késpengével a kettőt, és látható nyoma maradt a fémen.
2015. szept. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"De attól, hogy 12V, még az áramerősség függ nem? Gondolom valami alacsony fogyasztású a belevaló égő is."


Igen, az áramerősség a feszültségtől és az ellenállástól függ (Ohm törvénye). Ennél a lámpánál a fényforrás egy 35W teljesítményű halogén izzó. Ez az égő kap 12V feszültséget. 35W/12V=2,9A vagyis a fém teleszkópokon kb. 2,9A áram fog folyni.

2015. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
"De attól, hogy 12V, még az áramerősség függ nem? Gondolom valami alacsony fogyasztású a belevaló égő is." - Igen, de ez nincs összefüggésben azzal, hogy nem ráz meg. Ha te megfogod, párhuzamosan vagy kötve az izzóval.
2015. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor azért izzadt kézzel mondjuk nem érdemes taperolni azokat a szárakat gondolom. :)
2015. szept. 18. 18:51
 9/18 A kérdező kommentje:
Illetve annyi aproság ég? Ez váltót vagy egyent hoz létre? Mármint tudtommal ekkora fesznél egyenáramot szoktak használni, legalábbis telefonok töltöje,adapterek mind egyenáram inkább.
2015. szept. 19. 08:11
 10/18 anonim ***** válasza:

Váltóáramot.

Telefon töltő elég érdekes lenne váltóárammal.

Egy izzónak pedig tökéletes a váltó.

2015. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!