Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Emberi génmódosítással létre...

Emberi génmódosítással létre lehetne hozni a necromorphokat?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi időbe kerülne? Menyire lennének életképesek? Esetleg a génmódosítással a vad agressziójukat és hatalmas erejüket is meg lehetne tartani, vagy az ilyenek életképtelenek lennének? Ha igen, miért?


Itt van néhány kép azoknak, aki nem tudja mik a necromorphok.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2015. okt. 1. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

A nagyon agresszív lények képtelenek lennének bárhová is beilleszkedni, ezért előbb-utóbb valaki megölné őket, ha nagyon agresszívak lennének. A gépfegyver ellen nem használ az erő.


Az erőhöz izmok kellenek, a nagyon vékony test nem lehetne erős. A számottevő erőhöz izmosnak kell lenni, vékony karokon és lábakon nem tapadnak erős izmok.

2015. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A szöcskék is mekkorát ugranak, még sincs izmuk. Meg a bolhák is.


Amúgy ezeknek természetesen lennének izmaik. A belinkelt képeken is mindegyiken van. Illetve igen, nemcsak agresszívak lennének, de berögzült módon minden élőlényt elpusztítanának.

2015. okt. 1. 22:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom elég beteg dolgokról beszélek, de a lényeg most azon van, hogy vajon a jelenlegi tudomány fejlett-e annyira, hogy létre lehetne-e hozni jelenleg ilyen élőlényeket.
2015. okt. 1. 22:02
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
Az izomerő az izom keresztmetszetétől függ (minél vastagabb, annál erősebb, a felemelendő testtömeg viszont a térfogattól. Ha kétszerezed az izmot, a testtömeg a négyszeresére nő, vagyis minél nagyobb a lényed, arányosan annál gyengébb. Egy ember méretű szöcske nem ugrálna nagyon.
2015. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Az izomerő az izom keresztmetszetétől függ"


Nem csak attól. Esetleg a maximális erő. De az én karizmom kerülete kb 35-40 cm, és 3 évvel ezelőtt sokkal nehezebb súlyzókat tudtam felemelni, és sokkal erősebb volt a karom mint most (mert közben eltunyultam), de közben a karvastagságom, és az izomvastagságom semmit sem változott. Azaz ugyanolyan méretű izmokkal nem vagyok olyan erős. Hogy miért? Mert nem csak az izom a lényeg, hanem hogy azok az izmok megszokják, hogy dolgoztatják. Úgy elhiszem, hogy sokkal nagyobb erőre képes, mint a kisebb izom. De egy nagy izmú ember is lehet gyengébb egy nála kisebb izmúnál, ha a nagy izmait nem használja, és kimegy a formából. Amúgy még mindig nem tudom, hogy elő lehetne-e állítani ilyen lényeket (hiszen eredetileg ez volt a kérdésem).

2015. okt. 1. 22:51
 6/7 anonim ***** válasza:

De, változott az izomvastagságot - átvette a helyét a háj :)


Az, hogy a karod átmérője ugyanaz, az nem jelenti azt, hogy az ott lévő izmok ugyanolyan állapotban vannak, mint amikor edzettél.

2015. okt. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hollófernyiges ***** válasza:
De hogy a kérdésre is legyen válasz: nem, még nem tartunk ott, még azt sem tudnánk génsebészetileg megoldani, hogy valaki magas és jóképű legyen, nemhogy ilyen alapvető változásokat meg tudnánk tervezni.
2015. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!