Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a felületi és a térfogati...

Mi a felületi és a térfogati hőtágulási együttható képlete?

Figyelt kérdés

Pl egy elhanyagolható vastagságú fémlapnál és egy fémgömbnél.

Gondolok itt arra,hogy a síkbeli(pl drót):L1=Lo*(1+alfa*deltaT) Ebből alfa=[(L1/L0)-1]/deltaT.

A térfogati(pl egy fémgömb): V1=(1+alfa*deltaT)^3

Szóval nem tudok három képletet:a térfogati együtthatóét(itt:alfa),a felületi együtthatóét(alfa),és a felületi hőtágulásét.

Köszönöm.


2010. márc. 16. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link] i_egy%C3%BCtthat%C3%B3

2010. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen,ott én is néztem,ennyire hülye nem vagyok.De nincs benne mennyi az alfa,hogy lehet kiszámolni a képletből.
2010. márc. 16. 13:44
 3/4 anonim ***** válasza:
anyagonként más, kiszámolására nincs egységes forma, függ a kristályszerkezettől, az adott anyag atomjaitól, másodlagos szerkezetétől stb.
2010. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát azt írod,hogy nem lehet kiszámolni egy anyag felületi hőtágulásást,de ugyanennek az anyagnak ki lehet számolni térfogatban,hosszban:Egy acéldrótot tudom mennyire nyúlik x hőmérsékletemelkedésre,tudom mennyit tágul egy acélgömb x hőmérsékletemelkedésre,de ugyanebből az acélból készült lemeznek a felületi hőtágulására nincs képlet.

Adott a térfogati hőtágulás képlete,benne az együtthatóval,de mivel szar vagyok matekból ,nem tudok visszaszámolni/behelyettesíteni,úgy hogy kijöjjön az együttható az adott képlet minden tagjának ismeretéből.

2010. márc. 16. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!