Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a feladatot? https://scontent-vie1-1. xx. Fbcdn. Net/hphotos-xft1/v/t1. 0-9/10382447_746187585462020_1360255516352851250_n. Jpg? Oh=ad57cc2ff12f8bac8169ef09f60588c9&oe=568A2E09

Figyelt kérdés
Kör keresztmetszetre kéri a megoldást, de nem értem hogyan lehet itt hajlítónyomatékot számolni a HMH módszerrel való megoldáshoz.

2015. okt. 21. 16:40
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy működő link. Az előző valamiért nem jó. :S

2015. okt. 21. 16:51
 2/10 anonim válasza:

A Statikából tanultak alapján megrajzolod a nyíróerőábrát, majd a hajlító-nyomatéki ábrát. A hajlítónyomaték maximum-ra kell méretezni , ez lesz ugye a veszélyes keresztmetszet. Ezután már minden adott , ismered a hajlítónyomatékot (a hajlítónyomatéki ábrából kiderült) , ismered az átmérőt , tehát tudod számolni a rúd másodrendű nyomatékát is. A nyomatékot meg ha elosztod a K-val ,akkor kijön valami feszültségre , ami ha kisebb mint a megengedett fesz. akkor megfelel, ha nagyobb akkor pedig nem.


Őszintén szólva azt a kockát nem értem mi akar lenni az ábrán , meg azt se,hogy az y tengely és a B pont távolsága mi akar lenni..

2015. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

"A hajlítónyomaték maximum-ra kell méretezni "

* Ellenőrizni

2015. okt. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az meg,hogy HMM szerint kell azt én se igazán értem,hiszen nyíróerőt én nem látok az ábrán,de lehet félrenéztm valamit.. Igazából fel leehet írni ,hogy : (szigma^2+3x0^2)^1/2 , csak tök felesleges.
2015. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekünk is ez a bajunk, hogy nem látunk nyíróerőt, de a tanár tavaly is ezt adta dolgozatban és voltak vele problémák rendesen. :D
2015. okt. 22. 08:07
 6/10 anonim válasza:

Egyébként a ród az az x tengellyel párhuzamos , B pontban alátámasztott egyenes akar lenni igaz?!


Ez egyetem amúgy vagy középsuli? Én megcsináltam már egyetemen ezeket a tárgyakat,de ilyen rajzzal még nem találkoztam. Ha B ponton van alátámasztva , akkor miért nincs odarajzolva rendesen egy csukló?! Az a téglatestből kitört nézet az mi aakr lenni tulajdonképpen? Minek van megadva az y tengely és a B pont távolsága?

2015. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

*rúd


Van egy olyan érzésem,hogy ez egy sima , középen alátámasztott tartó a 2 szélén terheléssel (hinta..) , csak ha úgy rajzolják le , akkor túl egyszerű lenne.

2015. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Most nézem, hogyha B-ben lenne alátámasztva, akkor nem is lenne nyugalomban..
2015. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez egyetemi zh-ból kivett feladat. De tavaly se értettük, hogy mi akar ez lenni. :DDD Gondoltam hátha itt van olyan aki érti. :D A négyzet az csak ott van, de amúgy a feladat kör keresztmetszetre kéri a megoldást. :D :D
2015. okt. 22. 15:40
 10/10 anonim válasza:
Ez melyik egyetem amúgy? Én Miskolcon vagyok, de nálunk a Mechanika tanszék ettől igényesebb, hogy ilyen firkákat adjanak ki, persze ettől még tudnak szivatni, de nem azért,mert tök értelmetlen ábrát raknak oda..
2015. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!