Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jól számoltam-e ki a labda...

Jól számoltam-e ki a labda sebességét?

Figyelt kérdés

Egy mechanikai kérdésről van szó: egy labdát gurítunk le egy h magasságú lejtőn, majd egy kör alakú pályán kell mozognia, és a kérdés s labda sebessége a körpálya kettő pontjában. Itt van egy ábra, és a számolásom is:

[link]

Nem tudom, hogy itt számolhatok-e forgási energiával, és ha igen, akkor jól számoltam-e. Ha nem is nézitek végig, legalább ellenőrizzétek kérlek, hogy elvi hibát vétettem-e.

A segítséget előre is köszönöm.



2015. okt. 23. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt több gond is van:


Ha pontszerűnek tekintjük a golyót (vagy súrlódásmentes a csúszás, s ezért nem forog), akkor nem kell számolni a forgási energiát.

Ha meg gördül, akkor meg nem annyi a theta, hanem 2/5mr^2.



A másik, hogy ha a kezdő magasság nem elég nagy, akkor fel sem ér a kör tetőpontjába, hamarabb elválik a lejtőtől. Ugyanis a legfelső pontban, ha a pályán mozog, akkor körpályán van, és számolni kell az ehhez szükséges minimális sebességgel.

Ezért előbb elemezni kellene ilyen szempontból is.

2015. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, és most nézem!!!!

Ejj, ejj:

A helyzeti energia nem 1/2mgh !!!!!

Simán mgh !!!


Az alsó egyenletedben, meg milyen két tag van a bal oldalon?

(Amúgy ott is rosszul...)

2015. okt. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!