Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csomóponti potenciálok módszer...

Csomóponti potenciálok módszere, Hogyan is van pontosan? Hogyan vegyem fel a Phi csomópontokat? Hány egyenlet lesz? Most tanulom a témát, egy fokkal egyszerűbb még ment simán, az alábbi feladatnál viszont megállt a tudomány.

Figyelt kérdés

[link]


Addig ok míg alul felveszem a Φ0- t. ott akadtam el, hogy középen a 4 csomópontból 2-2 azonos potenciálon van. Viszont akkor hogyan írhatom fel rá az egyenleteket? Egyáltalán, elég 2 egyenlet,vagy mind a 4 csomópontra kell 1-1 egyenlet? Tegyük fel bal oldalon 3 Amper megy be, aminek egy része megy tovább fel a 10-es R felé, a másik pedig jobbra tovább osztódni a köv. csomópontra...jobb oldalon hasonló a helyzet, csak fordítva. Ezesetben hogy kell összegezni az áramokat? Talán a felső részre fel lehet írni egy IR1=(UB+U20V-UA)/10 ...

Van valakinek hasonló megoldott példája, amiből ötletet meríthetnék?



2016. jan. 2. 02:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe nem gondoltál bele... Miért ne vehetnéd a vezetékekkel összekötött pöttyöket egy csomóopontnak az elektrotechnika ezen pontján?
2016. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez volt az első gondolatom, hogy akkor 2 csomó pont lenne a harmadik pedig a referencia 0. és ebből 2 egyenlet lenne: Φ1- re és Φ2-re felírnám a két egyenletből álló egyenletrendszert Kirchoff csomóponti törvénye szerint:

(befolyó negatív, kifolyó pozitív)


Φ1-re(bal oldalon).:

A 10Ω os ág pozítív mert kifolyó ág, eddig ok. ennek még meg tudom határozni az áramát az U/R szerint - az U az a két pont(Φ1 és Φ2) közötti potenciálkülönbség lenne beleszámítva a 20V-os fesz.generátort is. Ezt még fel tudom írni az egyenletbe.

Az áramgenerátorból jövő 3A áram pedig negatív lenne

na és itt akadtam el. a harmadikat hogy írjam fel ?

ha egy pontnak számítom a tőle jobbra eső csomóponttal akkor úgy vehetem hogy 2 plussz ág lesz még? az egyik a 2Ω fel folyik a másik pedig a 4Ω felé?

2016. jan. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!