Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora lehet Dexter laboratór...

Mekkora lehet Dexter laboratóriuma?

Figyelt kérdés
Mekkora lehet Dexter laboratóriuma? Kerestem neten de nem találtam semmi releváns információt. Vajon hány nm-es lehet a lab?

2016. márc. 6. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Hány nanométeres? Egy se, mivel nem létezik. Tulajdonképpen mindig akkora, amekkorára megrajzolják. De nem gondolnám, hogy ez az alkalmazott tudományokba tartozik.
2016. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Crisopher ***** válasza:
92%
Ez a kérdés elég érdekes, de itt a rajzfilmkészítők erősen túloztak - ez annyit jelent, hogy van egy óriási ellentmondás a méretet illetően. A laboratórium Dexter szobájából nyílik. Hogy a ház melyik részét használhatta Dexter a labor megépítésére, az rejtély, valószínűleg a szobájából csípett le egy darabot. Kívülről többször is látni lehet a házat, és ha a méreteit megnézzük, akkor nem tűnik akkorának, hogy egy nagyobb laboratórium beleférjen úgy, hogy az a ház lakói számára észrevehetetlen maradjon. Dexter szobája sem túl nagy, tehát a külső méretek alapján egy elég kis labornak kéne lennie. Viszont ezzel ellentétesek a laborról mutatott belső képek, ahol azért egy elég nagy laboratóriumot láthatunk magunk előtt, amibe iszonyatosan sok korszerű technikai felszerelés belefér. Egy ekkora labornak semmiképpen sem kéne elférnie a pici házban, ennek ellenére mégis ott van. Igazából maga a rajzfilm következetlen ebben. De hiba ez? Szerintem nem. A Dexter amúgy is egy szürreális rajzfilm, minden epizódban valóságtól elrugaszkodott dolgok történnek benne, de ez egy rajzfilm esetén normális. Szóval a kérdésre helyes választ nem lehet adni.
2016. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Volt egy rész, amiben egy új, szuper gyors repülő járgánya elszabadult, és a labor olyan részére vitte, ahol már évek óta nem járt. Ez alapján úgy tűnik, hogy legalább pár km-t egyenesen meg tud tenni benne. :)


De ez valóban egy fiktív történet, szerintem az alkotók nem egy előre megrajzolt térkép alapján csinálják az egyes epizódokat. Mint minden mese, ez is a szabad fantáziára van bízva, nem szabad benne logikát keresni.

2016. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet azon filozofálni, hogy a labor valószínűleg Dexter agyát szimbolizálja, így aztán elég nagy és szövevényes lehet.

De akkor jó kérdés, hogy hogy más hogy tud oda bemenni?

Na, ezt már a készítőkre bízom.

2016. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Mint a legtöbb mese (vagy akár hollywoodi film is), a nézők vágyait próbálja teljesíteni. Pl. mindenki szeretne szuper képességeket kapni egy pókcsípéstől, vagy belekeveredni izgalmas helyzetekbe, amikben végül hős lehet, stb. A Dexter's lab a gyerekek vágyait váltja valóra, mert sok gyerek szeretne ilyen titkos labort a szobája mellé (alá?). Márpedig a gyerekek fantáziája határtalan, és ez a rajzfilm is erre játszik, tehát itt sem szabad racionális határokat felállítani. Talán épp ettől sikeres. :)
2016. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
92%

Chris: Szerintem már elfelejtetted a rajzfilmet, mert az már magából az intróból is kiderül, hogy Dexter laborja NEM a saját szobájával egy szinten van, hanem a föld alatt, ami Dexter szobájából egy csúszdán közelíthető meg. Ezenkívül liftekkel is kapcsolódik a ház többi szintjéhez.

Maga a ház egy földszinttel és egy emelettel bír, az utóbbi tartalmazza Deedee és Dexter szobáit. A labor túlnyomó része a talajszint alatt van (több epizódban előfordul, hogy a ház "félrecsúszik", hogy a méretesebb találmányoknak utat engedjen), de egy minimális része látható a földszinti rész fala mögött eldugva, egy félrecsúszó könyvespolc mögött. Maga a labor is sokszintes.


Ami az összterületet illeti: jelentős mind szélességben, mind belmagasságban.

Ne felejtsük el, hogy olyan eszközök tárolására is képesnek kell lennie, mint egy vadászrepülő vagy egy óriásrobot. (Bár ezek feltehetően bírnak egy "kompakt" móddal.)


Pontos számot nem mernék mondani, mert ez igazából a sztori követelényeitől függ. A legfelső (föld alatti) szint sokszor úgy látszik, nem megy túl a telek határain, a mélyebbeken viszont egész "távolba nyúló" részek is vannak.

2017. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

"Volt egy rész, amiben egy új, szuper gyors repülő járgánya elszabadult, és a labor olyan részére vitte, ahol már évek óta nem járt. Ez alapján úgy tűnik, hogy legalább pár km-t egyenesen meg tud tenni benne. :)"


Bizony. Szerintem legalább akkora, mint Budapest. Mondjuk a most használt laborrészek Kőérberken, a régi részek az ijesztő robotokkal meg valahol a XVII. kerületben vannak.


Én mindig úgy képzeltem el, hogy a föld alatt van a labor, csak a könyvespolc mögött lehet lejutni oda pl. egy lifttel.


Pár részben az is látszik, hogy Dexter a szobájában egy kör alakú szőnyegre áll rá, az csúszik félre és egy cső szippantja be jó mélyre.

2018. ápr. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi okos kölykök voltunk képzelőerővel..., egyből leesett anno hogy a föld alatt van a lab :D
2019. jan. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!