Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyag az ami megfelel...

Milyen anyag az ami megfelel az alábbi kritériumoknak?

Figyelt kérdés

- 25C-n folyékony

- vasat nem oxidálja

- elektromos szempontból szigetelő

- kb. a vízzel azonos sűrűségű

- nem mérgező, káros az emberi szervezetre ( külsőleg )

- gumi / műanyag -ot nem roncsolja.

- nem túl drága előállítani / venni


2008. szept. 24. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Elsőre a transzformátorolaj ugrott be, de van ún. folyékony freonféleség (1 akváriumban 1 tv volt, és ezzel volt feltöltve) de kétlem hogy. olcsó volna.
2008. szept. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem igazán van ilyen anyag, ami minden kritériumnak megfelel, a szigetelő, víz sűrűségű (de nem víz) és főleg a nem túl drága tulajdonságoket nehéz öszeegyeztetni.
2008. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Véleményem szerint ha egy anyagról és nem vegyületről van szó akkor a jód.
2008. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Hát a jód biztos nem, mert az nem is létezik folyékony állapotban, alap esetben szilárd, ami szublimál.
2008. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Talán a szilikon olaj felel meg a feltételeknek.
2008. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

a szilikonolajtól megduzzadhatnak a többrétegű áramköri lapok (nyák) és deformálódhatnak, törhetnek. Az ilyenre hosszútávon nem jó.


plussz az olajok megtámadhatják a lakkokat, pl, amit az alaplapokon is használnak fedésre.


jobb lenne, ha azt mondanád mit szeretnél csinálni, könyebb lenne segíteni.

2008. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hhu, először is köszi a gyors válaszokat, valóban nem könnyű, de kiegészítem akkor, talán úgy könnyebb.

"anyagról és nem vegyületről" -> mindegy.

"szilikonolajtól megduzzadhatnak a többrétegű áramköri lapok" -> mindegy, nem érintkezne nyákkal, csakcsupán vezető fémekkel.

Hát lehet könnyebb lenne úgy hogy megmondom ... azon nem múlik; egy makett szökőkút a cél, de a fúvókák nyitására/zárására csak pneumatikus szelepeket találtam, amik ugye vmi vas ötvözetből vannak, és áramot is "közvetlen" fémekkel vezet, és belül gumi részek vannak =S

Ezért ilyen bonyolult a dolog.

Gondoltam desztilált vízre, de azt nem tudnám tökéletesen tisztán tartani, s ha jól tudom vmenniy szennyeződéstől már elektromosan vezető lesz =S

2008. szept. 25. 20:51
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
DESZTILLÁLT VÍZ...
2008. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
bár a vasat lehet hogy még desztilláltan is rozsdásítja... nem tudom...
2008. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
De mi a túros makkomért kell -25 fokon folyékonynak lennie?
2009. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!