Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan bomba, amelynek...

Létezik olyan bomba, amelynek robbanása során nem hő keletkezik, hanem hatalmas mennyiségű hő vonódik el a környezetből?

Figyelt kérdés
Tehát nem plusz 1200 fokkal robban, hanem ugyanennyi hőmennyiséget von el a környezetből, így nagy területen jelentősen lehűlne a környezet.
2016. júl. 11. 13:50
1 2
 1/12 crudy ***** válasza:
100%
Nem ilyen nincs. A termonukleáris bombákban ugyan van fúziós bomba ami hőt tehát energiát nyel el de ezzel csak fokozzák az ezután robbanó fissziós bombát.
2016. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mi lenne, ha ilyen hőelvonó fúziós bombát felrobbantanának?
2016. júl. 11. 19:00
 3/12 crudy ***** válasza:
100%
Akkor megismételnénk Nagasakit
2016. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Dehát hőelvonó. Ott nyilván hőtermelő bombát robbantottak fel. Nem véletlenül volt több millió fokos a robbanás közepe... Én olyanra gondoltam, hogy mondjuk -200 fok alá hűtünk egy várost. Vagy ilyesmi.
2016. júl. 11. 19:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Na jó, ez most tudom, hogy hatalmas marhaság volt, de érted, hogyha létezik hőelvonó atombomba, akkor a felrobbantásakor miért keletkezik hő, a hőelvonás helyett?
2016. júl. 11. 19:23
 6/12 crudy ***** válasza:
Jaja értem mire gondolsz. Hát két féle termonukleáris folyamat van. Fisszió, fúzió. Fúzió során atom mag esik szét kisebb elemekre amihez energia befektetés kell. Fúzió során meg energia szabadul fel. De ez úgy van h ez az energiát elő kell állítani. Azért van fissziós atomreaktor és nem fúziós mert azt a hőmérsékletet ahol ez beindul tehát az atommag egyesülés nem tudjuk előállítani és fent tartani. Tehát azt a nyomás és hőt nekünk kell produkálni és csak akkor tudja ez az egész folyamat ezt elnyelni. Ezért nincs olyan h valamivel csak úgy robbanás szerűen hideget csinálunk. Hűteni vagy hűtő anyaggal lehet vagy nyomáskülönbséggel. Technikailag egy hatalmas bomba robbanása után ha nem lenne ott az a hatalmas hőtermelés a hirtelen nyomáscsökkenés miatt nagyon hidegnek kéne lennie. A jelenleg ismert legalacsonyabb hőmérséklet az a -273 celziusz ami 0 kelvin fok. Amennyiben lenne olyan technológiánk amivel hirtelen hideget csinálunk akkor ugye egy kisebb abszolút nulla fok közeli térben rögtön lejjebb nyomnánk azt a bizonyos abszolút nulla fokot. Lényeg az h ha bármi felrobban akkor energia szabadul fel. Lényegében csak ez minden fegyver célra. Ez az energia többek között hőben nyilvánul meg.
2016. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos úgy érzem, hogy az #5 hozzászólásomban feltett kérdésemre még mindig nem kaptam meg teljesen választ. Konkrétan a fissziós bomba felrobbantásakor miért keletkezik hő? Hiszen elméletileg hőelvonás történt.
2016. júl. 11. 19:43
 8/12 crudy ***** válasza:
74%
Azért keletkezik hő, mert az is maghasadással dolgozik de ezt megspékelik előtte egy fúzióval. Valójában mind a két folyamat során hő szabadul fel de fúziónál ez sokkal erősebb. A Nagasakira ledobott hidrogén bomba úgy nézett ki h volt egy kicsi fissziós bomba a bombában ami miután felrobbant hatalmas nyomást és hőt generált amitől beindult egy fúziós bomba ami rengeteg neutront szabadított fel és ezzel növelték a fisszió hatásfokát. Tehát energiabefektetés szükséges ahoz h ez létre jöjjön. Ha ez meg van akkor hatalmas energiát generál amíg van éghető anyag. Pl nap ugye az is nagyon forró.
2016. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a két oldalt olvasd át:


[link]


[link]

2016. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlbonyolítani. A termodinamikai egyensúlyt nem lehet überelni. A normál bombában előidézel egy instabil állapotot, ami a környezethez képest sokkal melegebb, nagyobb a nyomása, viszont nincs ezt megtartó ellenerő, így az összpontosított energia szétterjed a térben.

Az ellenkező hatás, azaz a környező térből való hőelvonás az egyensúlytól való eltávolodást jelenti, amit munkával érhetünk el - valameddig. Tartósan úgy, hogy a begyűjtött (hő)energiát valahová elvezetjük és szabadon engedjük. Ez ugye bomba formában elképzelhetetlen. Helyette tehát azt kell elképzelnünk, hogy a környezetből hatalmas hőenergiát vonunk el és koncentráljuk. Meg kéne mondani, ezt mi módon érjük el. Megmondom, sehogy.

Az ellenkező értelmű bomba létezését az egyensúlyi törvények akadályozzák meg.

2016. júl. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!