Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A feszültség mitől függ?

A feszültség mitől függ?

Figyelt kérdés
A kérdés bővebben hogy a feszültség az ugye a két pont közti elektron különbség, az áramerősség pedig a mozgásban lévő elektronok. Nos az érdekelne hogy ha pl van egy 2 v os elem ami tegyük fel 10 óra hosszan tudja tartani a 2 v feszültséget amit egy transzformátorral mondjuk fel tudok tornázni 200 v ra is de akkor csak 1 percig tudja azt adni, akkor ha rövidre zárom az elemet miért nem add le egyből 200 v voltot egy pillanatig miért csak 2 v ot?

2016. júl. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

A feszültség az ellenállástól és az áramerősségtől függ.

"A kérdés bővebben hogy a feszültség az ugye a két pont közti elektron különbség" Ez így nem igaz. A feszültség az elektromos mező munkáját jellemzi, mialatt adott mennyiségű töltést áramoltat egyik pontból a másikba.

"ha pl van egy 2 v os elem ami tegyük fel 10 óra hosszan tudja tartani a 2 v feszültséget amit egy transzformátorral mondjuk fel tudok tornázni 200 v ra is de akkor csak 1 percig tudja azt adni, akkor ha rövidre zárom az elemet miért nem add le egyből 200 v voltot egy pillanatig miért csak 2 v ot?" Tessék?

2016. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Látom nem volt érthető a kérdésem.

Arra vagyok kíváncsi hogy van egy 2 v os elem ami 10 óra hosszan tudja tartani a 2 v feszültséget mondjuk 20 mA áramerősségel, az annyi lenne mint kb 200 v 0,02 mA en 1 másodpercig, most nem számoltam ki csak hasra ütésen írtam valamit, de remélem érthető voltam, vagyis hogy mire gondolok.

Megpróbálom máshogy is fogalmazni, ha van ez a 2 v os elem amiben van 1000 elektron (persze sokkal több van) ami 10 órán át merülne le, én mondjuk van egy másik elem ami 200 v os abban is 1000 elektron van de az 1 másodperc alatt merül le, akkor hogy hogy a 2 v os elem nem sül ki igy ha ugyan annyi elektron van benne?

2016. júl. 16. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont az elemeknél kissé másképpen működik, mert ott a feszültségnek határt szab az úgynevezett Galvani-feszültségek összege, és póluson gyülekező elektronokon kívül többlet elektronok akkor jelentkeznek, ha a szeparált elektronokból valamennyit áramkör zárással átviszünk a másik pólusra. Hát vagy hiányt, az most mindegy.
2016. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kerestem ezt a Galvani-feszültségek összegét de nem találtam, ez valami olyasmi hogy az elem belső ellenállása? és akkor váltó áramnál ott mi a helyzet miért csak 230 v jön 16 A áramerőséggel miért nem 2300 v 1 A áramerőséggel?
2016. júl. 17. 09:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyenfeszültség nem transzformálható! Mégis hogyan akarsz 2V DC-ből 200V AC/DC-t csinálni?! Ahhoz kéne egy inverter, utána meg még egy egyenirányító.


Az hogy meg mennyi az áramfelvétel, attól függ, hogy mekkora a fogyasztó teljesítménye. Ha ráírják a villanyórára hogy 220V/16A, az nem azt jelenti, hogy ha te bekapcsolod a 40W-os körtét, akkor azon is 16A fog átmenni! (Lehetne olyat is, azt áramgenerátornak hívják, de a lakások hálozata feszgenerátor elven működik...).


Szóval 40W-os körténél az áram I=P/u=40W/220V=2/11 A ami kb. 0,2A.

De ha megy még a hűtőd, mosógéped, mikrósütőd, meg a fene tudja mi, ennek az összege 16A fölé megy, és akkor levágja a kismegszakítót. Na ezt jelenti a 16A.

2016. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kerestem ezt a Galvani-feszültségek összegét de nem találtam"

Dióhéjban arról van szó, hogy vagy az elektródról mennek ionok a lébe, vagy a léből az elektródra, egészen addig, amíg az az erőt, ami ezt a mozgást létrehozza, az elektronok egyenlőtlen felhalmozódása miatti feszültség ellen nem súlyozza. Tehát ez két anyag határán jelentkező folyamat. Ez a feszkó közvetlenül nem mérhető csak valamilyen elektródához képest mérjük a többit sorban (normálpotenciál, standardpotenciál, elektrokémiai feszültségi sor nevek).

2016. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!