Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi az eredmenye?

Mennyi az eredmenye?

Figyelt kérdés

Van 6 focimerkozesunk. Minden focimerkozesnek 3 lehetseges kimenetele van, hazai gyozelem-dontetlen-vendeg gyozelem (1-X-2).

Mind a 6 merkozest 1 szelvenyen kell megjatszuk.

Hany szelvenyt kell megjatszani ahhoz, hogy garantalt modon legyen egy nyertes szelvenyunk?

EZ NEM TIPPMIX STRATEGIA! AHHOZ, HOGY EZT ALKALMAZNI LEHESSEN TIPMIXEN, MINDEN MERKOZES KIMENETELENEK SZORZOJA EGYFORMA KELL LEGYEN A TOBBIVEL!

Azert irtam ki ezt a kerdest, mert egyszer matekon erre a gyakorlatra, aztmondta a tanar hogy 120 szelveny. Szerintem valamivel tobb.



2016. aug. 2. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem kombinált fogadásról van szó (tehát ahhoz, hogy nyertes szelvény legyen az összes meccset el kell találni), akkor 3^6=729 szelvényt kell megjátszani, vagyis az össze kombinációt.
2016. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kombinalt fogadas pelda volt. mind a 6 merkozest megjatszodjuk ugyanarra a szelvenyre.

pl : 1.szelveny:

A-X

B-2

C-2

D-1

E-X

F-2

2.szelveny:

A-1

B-1

C-1

D-1

E-1

F-1

Szoval minden lehetoseg

2016. aug. 2. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is erre gondoltam, ez a tippmix szerint normál fogadás, ahol 1 szelvényen a 6 meccset 1-es kötésben játszod meg. Erre vonatkozik a 3^6 lehetőség, ahol biztosan lesz 1 nyerő, de nem több.

A kombinált fogadás az a 2/6, 3/6, 4/6, 5/6, ahol valójában pl. a 5/6-nál 6 db 5-ös kötést játszol meg.

A 120 szelvényből biztosan 1 nyerő lehetőség nekem sehogy sem jön ki.

2016. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a kombinalt fogadast nem arra ertettem, hogy 2/6 bol 3/6bol stb.

Arra ertettem hogy mind a 6 merkozes ugyanarra a szelvenyre!

2016. aug. 2. 18:57
 5/5 dellfil ***** válasza:

Tehát olyan totószelvényekről van szó, amelyek hat mérkőzést tartalmaznak. (Nem tizenhárom plusz egyet.)

Hány szelvényt kell kitölteni a biztos "hatos" találathoz? Ez a kérdés? Mert akkor a válasz 16:37-kor megérkezett, a válaszait 85%-ban hasznosan adó válaszolótól. :)

Azt mondta, hogy három a hatodikon számú szelvény kell kitölteni, azaz hétszáz-huszonkilencet.

Szerintem stimmel. Persze, csak ha jól értelmeztük a kérdésedet.


dellfil

2016. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!