Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megvalósítható a térugrás?

Megvalósítható a térugrás?

Figyelt kérdés
Ha igen, ugyanolyan formában maradna-e a tárgy vagy szerves anyag, mint előtte, azaz kibírná-e?
2008. szept. 30. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

megvalósíthatóságról nyilván csak akkor beszélhetünk, ha kibírja, ugyanolyan formában marad.


elvileg elképzelhető, gyakorlatilag messze vagyunk tőle.

2008. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy miféle térugrásra gondolsz. Mi az elve?

Ha ezalatt a féregjáratban való közlekedést érted, az TALÁN megvalósítható. Gondot okozhat a gravitáció hirtelen változása, ami egyszerűen széttép minden anyagot.

2008. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondolok, hogy egyik helyről a másikra átugrunk, legyen az egy méterre, vagy egy fényévre.
2008. szept. 30. 19:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Na persze egy méterre térugrás se kell. :D Szerintem sem bírná ki semmilyen anyag a hirtelen gravitációváltozást. Ahhoz valami "védőpajzsot" is ki kellene találni.
2008. szept. 30. 19:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érted a problémát.

A féregjáratnál nem lehet választani, hogy hova mész: oda, ahova visz. Az ugyanis térbeli helyeket köt össze egy rövidebb úton. Már akkor, ha VAN ilyen rövidebb út.


A garvitáció pedig nem árt - sőt, nem is érzed. A gravitácó VÁLTOZÁSA a nagy gond. Az, ha a fejed 1G-vel vonzza, a lábad meg 100G-vel az durván széttép téged. Ilyen pedig nagyon nagy tömegek (a Nap pl. még nem az) közvetlen közelében jön létre.

2008. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát ez pl. a Földön nem megvalósítható semmiképp. No és egy féregjáratot miként lehetne megnyitni, létrehozni? Tudom, hogy gügye kérdéseim vannak... <:-)
2008. szept. 30. 20:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gügye, mostanában tudósok is gondolkoznak ezen.

Szerintük ELVILEG lehetséges.


Természetes módszer: egy hatalmas, gyorsan pörgő fekete lyuk. Ennek az alakja nem pont, hanem gyűrű - az eseményhorizont pedig toroid körülötte. Ha úgy mész át a lyukon, hogy közben sehol nem érinted az eseményhorizontot, akkor LEHETSÉGES, hogy nem a mi világegyetemünkbe jutsz. Legalábbis a világegyenletekből ez jön ki. Azért kell nagynak lennie, mert annak nem változik olyan gyorsan a gravitációja, amilyenről beszéltem.

Még egy kis probléma: az ilyen fekete lyukak keltenek sok ezer fényév hosszú, csaknem fénysebességgel haladó 'jet'-eket, amelyek a világ legerősebb részcskesugárzása. Nincs anyag, ami ezt kibírja.


Mesterséges féregjárathoz valami egzotikus anyag kéne, amelyet idáig még nem fedeztek fel. Ennek negatív lenne a gravitációja, ha jól tudom.

2008. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mai tudományos állásunk szerint nem, jó eséllyel egyátalán nem.

Valamit magára adó tudós nem gondolja azt hogy igen. Vannak elméletek, de ezek egyike sem életképes vagy alátámasztott. A féregjáratokbeli utazásról pedig úgy gondolják hogy nem lehetséges.

2008. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a kérdés, mármint a kiegészítő. Ha rá is "jövünk" a titkára, valószínűleg sokáig kell kísérletezni, mire stabilan működtetni tudjuk az eljárást.


Ahhoz, hogy ugorhassunk a térben, meg kell érteni azt, hogy mi is a TÉR. Fiktív térben nem lehet ugrani, elhajlítani sem lehet. Tehát ha lehetséges a térugrás, akkor a TÉR, amelyben áthelyeződünk, létezik, máskülönben nem lehetne manipulálni. Ha nem lenne szerkezete, akkor sem lehetne manipulálni, mert szerkezet nélkül paraméterei sem lennének, ez pedig a manipuláció előfeltétele.


A téridő szerkezetének kutatásával Magyarországon Kisfaludy György foglalkozik, ha rákeresel a neten, igen hosszú és részletes leírást találsz.


Már van elmélete arról, hogy hogyan működhet a térugrás, elég bonyolult, de nem megérthetetlen, és tekintve, hogy az elmélet egy valóban alapján működő szerkentyűt is konstruált már (nem térugrás témában, hanem másban), lehet bizakodni.


Úgy tudom előadásokat is tart Budapesten. Ha el tudsz menni, bizonyára érdekesnek találnád.

2008. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát úgy 2100 és 3000 között felfogják találni a térugrásra lehetőséget adó járművet.
2009. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!