Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Előfordulási gyakoriság...

Előfordulási gyakoriság szerint sorban érdekelne a magyar nyelvben a betűk sorrendje a leggyakoribbtól egészen az egyáltalán nem gyakori előfordulásig. Hol találhatok ilyen hivatalos sorrendet?

Figyelt kérdés

2016. aug. 21. 10:34
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
2016. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 EagleHUN ***** válasza:
2016. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A rejtjelezőt megtaláltam én is, az csak pár betű volt.

A linkelt kérdés hasznos volt.

2016. aug. 21. 11:20
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Azt azért nem árt megemlíteni, hogy a magyar abc-ben 44 betű van, de az nem igaz, hogy a magyar nyelvben 44 hangot használunk. Ugyanis többet használunk, vannak olyan betűink, amelyek több hangot is jelölnek.


Pl. az "ing" és a "nem" szavakban a "n" az egy betű, de a két szóban nem ugyanaz az "n" hang van. Amikor kiejted, hogy "ing", az n-nél a nyelvedet hátrahúzod, a nyelv hegyét pedig leszorítod az alsó fogsorod alá. Amikor azt mondod ki, hogy "nem", akkor viszont a nyelved hegyét nekinyomod a felső fogsorodnak. Vagyis ez a két hang nem ugyanaz! Próbáld ki.


És még vannak ilyen dolgok, pl. a "h" esetében, vagy ott van a nyílt e problémája stb.


Szóval a kérdés az, hogy mi a fonémák gyakorisági sorrendje a magyar nyelvben? - vagy pedig az, hogy az írott szövegben a betűk gyakorisága milyen? A két kérdés nem ugyanaz.

2016. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"A két kérdés nem ugyanaz."


Valóban. Viszont a kérdésben még csak implicit módon sincs benne az, amiről felvilágosítást tartottál.

A kérdés a betűkre vonatkozott. Szerintem.

2016. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A betűk gyakoriságára gondoltam, nagyon érdekes hogy rávilágítottál a fonémákra is.

Ilyen kontextusban előfordulhat tényleg, hogy a szövegelemzésben csalóka eredményt adhatnak egyes betűk gyakoriságai.

2016. aug. 21. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!