Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akinek hatalmas arctumora...

Akinek hatalmas arctumora van, azt miért nem lehet teljesen, akár egyből eltávolítani?

Figyelt kérdés

Sok ilyen szívfájdító esetet láttam már, ahol 10-20 évesek próbálnak erősek lenni, mert hatalmas arctumorral születtek, vagy hatalmas tumoruk lett később, ami születéskor még nem volt ott.


Pár kép (erős idegzetűeknek)


[link]


De ő például a műtét után így nézett ki:


[link]


Tehát a tumor még ott van, még mindig nagy, csak egy részét távolították el.


És sok ilyen eset van.


Nagyon sajnálom őket, de ilyen esetekben miért nem lehet a teljes tumort kivenni/eltávolítani? Vagy fokozatosan az egészet eltávolítani, több műtét során.


Ez miért nem lehetséges? Miért nem lehetséges teljesen rendbe hozni? Hisz manapság kb azt lehet mondani, hogy az orvosok (plasztikai sebészek) a legjobb szobrászok.



2016. szept. 7. 19:11
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy itt van ez a szegény lány, akinek már volt műtéte, de a tumor akkora, hogy beszélni sem tud tőle:


[link]


Miért helyrehozhatatlan? :(

2016. szept. 7. 19:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a középiskolában volt egy ilyesmi csávó. Olyan volt az egyik orcája, mintha egy teniszlabda lett volna belevarrva. Ennek ellenére a suli legjobb csajai csüngtek rajta. Tehát így is lehet teljes életet élni... Tudom, nem a kérdésre válaszoltam.
2016. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fokozatosan csinálják, talán a vérveszteség miatt, talán azért, hogy könnyebb legyen megszokni a helyzetet a műtét (vagy minden egyes műtét) után. A további műtétekre pedig ne biztos, hogy van pénz akár az állam, akár a család részéről. Tudjuk, hogy az állam szempontjából az egészségügy csak pénzkidobás, és hogy nem az állam van az emberért, hanem az ember az államért.
2016. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az állam azért az ilyeneken segíthetne. (Mellesleg megjegyezném, hogy a képeket, videókat nem néztem meg.)
2016. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Azért mert az arcodban is vannak inak, idegek, izmok, a bőrről nem beszélve.

Elhiszem hogy nagyon jó példa a szobrász, de egy plasztikai sebésznek nem csak tudnia kell vágni vésni egy szép orrot, hanem azzal is tisztába kell lennie hogy mi van a bőr alatt hogy ne csináljon nagyobb bajt.

Gondolom nem kell részletezni hogy a fenti példánál max találgathat hogy az anatomiailag tanult itmok hogy is helyezkednek el.

2016. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!