Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SCOP, SEER klíma hatásfok,...

Advance kérdése:

SCOP, SEER klíma hatásfok, tulajdonképen mit jelent?

Figyelt kérdés
oké, hogy minnél magasabb annál jobb, és 2 klímát össze tudok hasonlítani vele, de egyebet nem mond nekem ez a szám.

2016. szept. 19. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Odassssss... mekkora csoda ez a google!


[link]

2016. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyik linkre gondolsz? csak mert ezeket már átolvastam és választ így sem kaptam rá!
2016. szept. 20. 12:40
 3/8 A kérdező kommentje:
milyen képlet alapján számolják ki ezeket az értékeket?
2016. szept. 20. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem arra a linkre gondolt, amelyikben ezek olvashatóak itt alább. :D


COP: A leadott fűtőteljesítmény és az ehhez felvett elektromos teljesítmény hányadosa.

EER: A leadott hűtőteljesítmény és az ehhez felvett elektromos teljesítmény hányadosa.

A COP és az EER teljes évre levetített értéke. SCOP és SEER

2016. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ez! A teljes évre vetített érték paraméterezése érdekel. Csak éppen leírást nem találok hozzá
2016. dec. 3. 17:59
 6/8 anonim válasza:
Nem évre, hanem szezonra számolják az értéket. Ha a képlet érdekel, azt nem fogod megtalálni. Röviden az a lényege, hogy egy szezonban vannak hidegebb és melegebb napok és ezek átlagára van kiszámolva a leadott/felvett teljesítmény.
2016. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem értem miért nem található információ erről. A COP esetén is csak annyit tudtam meg az egyik leírásban, hogy 20/7C hőmérsékletnél adják meg ált és csak a kompresszor teljesítményét számolják bele, a beltéri/kültéri ventillátoráét és a vezrélő elektronikáét nem!
2016. dec. 5. 23:19
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


>2 klímát össze tudok hasonlítani vele

-Nem feltételenül, csak ha ismered az SCOP számításához használt adatokat. Ugyanarra a klímára különböző SCOP-t lehet kihozni eltérő P(design) megadásával. (Ha részterhelésen megy a klíma, kedvezőbb a COP) Kínaiak csinálják (főleg a "másodmárkák"), hogy megadnak egy impozáns SCOP-t, de nem árulják el, hogy az milyen kis tervezett teljesítményen értendő, névleges fűtési teljesítménynek meg megadják, hogy mennyit nyom enyhe időben nyélgázon. Csakhoz ahhoz a teljesítményhez alacsonyabb scop jönne csak ki.

dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!