Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tágul a tér?

Hogy tágul a tér?

Figyelt kérdés

Arra a következtetésre jutottam, hogy a térnek lennie kell egy forrásnak, amiből az anyag áramlik kifelé, és terjed szét felé. A kérdés, hogy hol milyen ütemben tágul.

A forrás közelében vagy a forrástól távol (mondjuk az Univerzum szélén) tágul-e gyorsabban? Gyorsul-e vagy lassúl-e a tágulás?



2016. okt. 5. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A nagy bumm elmélete szerint nincs forrás, ahonnan most is áramlik kifele az anyag. Elvileg egyenletesen tágul mindenhol de egyre gyorsabban(?)
2016. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

" a térnek lennie kell egy forrásnak, amiből az anyag áramlik kifelé "


Na ugorjunk neki még egyszer. Most akkor térről, vagy anyagról beszélünk? Illetve kíváncsi lennék, hogy mit értesz birtokos alatt a két birtokos jelzős szavad közül.


Ha ilyen következtetésekre jutottál, akkor mindenképp tudnod kéne, hogy hogyan viselkedik a forrás közelében a tér, mivel valamiből következtetned kellett, hogy van egy forrás.. De annak is örülnék, ha leírnád hogy miből következtettél.


Esetleg úgy képzeled el a teret / téridőt, mint egy nagy rugalmas vászont, amit a négy sarkánál fogva egyenletesen húznak, eszerint mindenképp lesz egy pontja ami egy helyben marad, mint forrás?..

2016. okt. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
lehet hogy több buborék is van a térben. több nagy bumm egymástól függetlenül. ami egyszer összeér.
2016. okt. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Rossz következtetés, a mai tudomány szerint nincs ilyen forrás. Ezen kívül az univerzumnak nincsen széle!

A világot úgy képzeld el, mint egy lufit. Annak is csak felszíne van, nincs széle, nincs forrás, és egyenletesen tágul.

Valamint a tágulás közepe sincsen a felszínen.

2016. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Rájöttem valahogyan, hogy matematikában az y=i[x] (azaz az x. bázisegység) deriváltja önmaga. És az integrál y'/y dx = ln|y| összefüggésből következik, hogy |i[x]| = e^x.

Azaz az x. bázisegység hossza e^x és nem egységnyi.

Tételezzük fel, hogy így van, ebből az is következik, hogy nagyobb dimenzióhoz nagyobb tér tartozik. És azt vontam ebből le, hogy az egykori nagy bumm középpontjához közeli tér nagyon gyorsan tágul (nagy tömeg -> sok dimenzió), majd a távoli helyeken lassabban tágul (kevesebb tömeg -> kevesebb dimenzió).

A tágulás tehát lassúl, de nem ér véget.

Helyes a következtetésem?

2016. okt. 5. 20:18
 6/24 A kérdező kommentje:

A tömeg arányos az őt körülvevő tér dimenziójával.

És minél magasabb dimenzióban vagyunk, annál sűrűbben fluktuál a vákuum, annál több anyag keletkezik, és minél több az anyag, annál magasabb a dimenzió, így még több anyag, még több dimenzió ... sat. ez gerjeszti önmagát (ez a forrás), ha létezik ilyen.

2016. okt. 5. 20:25
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

#5-ben és #6-ban nagyon nagy butaságokat mondasz!


"az egykori nagy bumm középpontjához közeli tér"

A tér MINDEN pontja ugyanolyan távolságra van a Nagy Bumm középpontjától! Gondolj a lufis példára!

2016. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet a lufis példával.

Nekem önálló gondolataim vannak, amik ha hibásak, akkor rámutattok a hibákra. De mutassatok rá, hogy hol a hiba, mert a "butaságot mondasz" kijelentésekkel egyikünk se lesz okosabb.

2016. okt. 5. 20:45
 9/24 anonim válasza:

A nagy bumm adta a kezdőlöketet,maga ő a forrás...

De ahoz,hogy táguljon,nem kell forrás.

2016. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#1 Ha mindenhol egyenletesen tágulna, akkor az égitestek/mindegyik részecske egyenletesen távolodna a hozzá kötött másik objektumoktól, részecskétől. Azaz, ha van két objektum (agár égitest, akár részecske), és azok egymáshoz viszonyítva nyugalmi állapotban vannak, akkor ha mondjuk 1 méterre vannak, akkor "t" idő alatt "X" távolságot távolodnak egymástól. De ha egymástól 2 méterre lennének, akkor "t" idő alatt "2X"-nyit távolodnának. Márpedig ez a távolodási sebesség nem mutatható ki két nyugalmi állapotban lévő test között, még laborkörülmények között sem. Ezek alapján viszont az univerzum pereme tágul. És bár igaz, létezik a sötét energia, de szerintem annak semmi köze az univerzum (és ezzel a tér) gyorsuló tágulásához. A tér külön tágul az ősrobbanás következtében, bizonyos sebességgel (sőt, inkább úgy mondanám, hogy terjed). Az egyes objektumok meg külön távolodnak egymástól, de egész más ütemben, és ez a sötét energia miatt van.
2016. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!