Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fűtés kérdés, fizikai számítás...

Fűtés kérdés, fizikai számításra lenne szükség, mi éri meg? Napközben közepesre állítani a fűtést, vagy levenni, és hazaérkezéskor felvenni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Természetesen azonos kinti hőmérséklet mellett, melyik éri meg jobban, hogyan fogy több energia? (kWh)


Éjszaka 17 fokon van a fűtés.

Reggel 6-kor elmegyek dolgozni.

Feljebb vinni egyelőre csak fürdéshez és az esti tengés-lengéshez szoktam, még nincs túl hideg, talán még a falak sem hűltek ki igazán, elég ez.

Szóval ha egész nap 17 fokon megy, majd délután 4-kor felveszem 20 fokra, keveset kell feljebb vinnie, viszont közepes módban meg egész nap ment.


Vagy a másik, hogy reggel 6-kor leveszem 15 fokra, valószínüleg kevesebbszer kapcsol be, és délután 4-kor veszem fel 20-ra?

Így az esti felfűtés több energiát használ el, de napközben meg kevesebbet.


Kérdés, hogy melyik mennyivel több, illetve mennyivel kevesebb?

Hogy gazdaságos?


2016. nov. 3. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyi ideig kissebb hőmérséklet van a lakásban. Az energia megtakaritást eredményez. Az nem igaz hogy a felfütéshez több energia szükséges mint a hön tartáshoz. Azt hogy ez a meg takaritás mennyi elég nehéz megmondani. Nagyon füg a külső hőmérséklettől. mennyit szellöztetsz mit csinálsz a lakásba, süt a nap vagy nem. A leg egyszerrübb lemérni. De ilyen nagy hőmérséklet ingadozásnál probléma lehet a vizesedéssel. Amikor le hüll a levegő kicsapodik a falakon a víz és penészedést okozhat. 4 foknál nagyobb ingadozást nem ajánlanak. És a hidegebb falak is okozhatnak kellemetlen érzést mert a radiátorok a levegőt gyorsan felfütik a falak hidegebbek lesznek.
2016. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az nem igaz hogy a felfütéshez több energia szükséges mint a hön tartáshoz."

Régen ez másképp volt. :D

2016. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy időtartamban kevesebb hőmennyiséget kell produkálni, az mindenképpen kisebb (gáz)fogyasztás.

Ha azonban konkrét adatokra van szükséged, egy hét alatt elég pontos információkat gyűjthetsz. Próbálj ki többféle variációt, és jegyezd fel a pontos napi fogyasztást. Közben azért gondolja arra is, hogy a fűtés a komfortérzethez kell, és ezért ellenértéket kell fizetni. A minimum akkor lesz, ha be se kapcsolod.

Jobb termosztátok a napot négy részre osztják. Praktikusan éjszakai (17°C), reggeli (20°C), munkaidőbeni (17°C) és esti (22°C). A hőmérsékletek egyéni ízlés és igény szerint változhatnak.

2016. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, hogy komfortérzet, meg nincs ingyen.

Csak elég nehéz anyagi helyzetbe kerültem, és elkezdtem spórolni, a fűtésre pedig - mivel elektromos - nagyon sok megy el.

A jobb termosztátok... na az az, ami nekem soha nem lesz.


Igen, írhatnám a mérőállást, egyszer kipróbálom ezt, utána meg azt. Csak ezzel az a baj, hogy direkt megnéztem az időjárás-előrejelzést, és nagyon változó lesz, márpedig ha egyik alkalommal kint hidegebb van, akkor mindenképp több energiát fogok felhasználni.

2016. nov. 4. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!