Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha állati és emberi géneket...

Ha állati és emberi géneket keverünk, akkor milyen élőlények hozhatók létre mesterségesen?

Figyelt kérdés
Pl. hogyha ember, víziló, csirke, teknős, és szarvas génjeit kevernék, és mesterségesen táplálnák.
2016. nov. 27. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biológus, de nem hiszem, hogy random állatok génjeit összebarmolva életképes egyedeket fogunk kapni.
2016. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem fogunk. Lehet csak táplálva is néhány percig fog életbe maradni, de akkor is, kapnánk egy 15 centis kis fura micsodát. Mennyire érdekes lenne!
2016. nov. 27. 20:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Állítólag már csináltak így egy placsni szerű élőlényt. Nem tudom mennyire volt igaz, már nem is tudom hol hallottam. De nem is számít, csak ebből jutott eszembe.
2016. nov. 27. 20:14
 4/5 anonim válasza:
100%

Biológus vagyok, sok sikert ennek összehozására.

Már arra is büszkék vagyunk, ha a baci DNS-ébe egy másik baci olyan DNS darabkáját tesszük, ami pl termel valami speci anyagot. Ennél jobban nem tudom lebutítani a választ :D

Ez is nagy munka, mert kilöki magából a DNS szakaszt, nem is csatlakozik a 2 pontján elemésztett gazda DNS-hez (ugye a DNS itt kör alakú, ahhoz, hogy betegyünk valamit el kell vágnunk a JÓ helyen. Olyan anyagot találni, ami pont ott metszi el... áh, nehéz).

2016. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért a génmódosítást ne úgy képzeld, hogy tetszés szerint összekeversz néhány élőlényt, és bármilyen fantasztikus lényt létrehozol mesterségesen.

Ahogy a negyedik kommentelő is utal rá, egyetlen gén esetében is szörnyen bonyolult a dolog. Hogy legyen ami pont ott hasítja a DNSt ahol nekünk kell, hogy az képes legyen a gazdaszervezet genomjába is megfelelő helyre beépülni, hogy ott működőképes legyen, stb.

Ráadásul ha olyasmiben gondolkozol mint amik mondjuk egyes szuperhősfilmekben fordulnak elő, azt felejtsd is el, azoknak semmi valóságalapja. Mondjuk hogy gyík DNS-t ültetnek egy emberbe és az utána visszanöveszti a végtagjait, meg hasonlók...

Eleve a gyík sem tud bármit és bármilyen sérülésből visszanöveszteni, de ráadásul ez az egész nem is egy, hanem több száz vagy több ezer génes rendszer is lehet, amely gének közül könnyen lehet hogy egyesek még ütnék is egymást a gazdaszervezet saját génjeivel. De még ha ettől el is tekintünk, emberbe akkor is hiába kevernéd bele bármilyen módon is a gyíknak azon tulajdonságát hogy visszanövessze a farkát, ha emberüknek eleve nincs is mit visszanövesztenie, ugye :D Gyakorlatilag akkor lenne egy tesztalanyod, amit teli ültettél olyan génekkel, amik soha semmit nem fognak csinálni, mert a teljesen más szervezeti felépítés miatt egyszerűen nem lenne semmilyen hatásuk.

2016. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!