Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek a vonaton szolgáló...

Szerintetek a vonaton szolgáló kalauzoknak és jegyellenöröknek fejlettebb az arcfelismerö képessége és memóriája az átlaghoz képest?

Figyelt kérdés

2017. febr. 25. 09:38
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
86%
Nem, nekik a jegyfelismerő képességük fejlettebb.
2017. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám hogy fejlettebb, inkább gyakorlottabbak, jobban rá van állva erre az agyuk, hisz nap mint nap ezzel foglalkoznak. De nincs ebben semmi olyan ördöngösség, amire más ne lenne képes, ha évek óta csinálnád, te is könnyebben jegyeznél meg ilyemsit, hogy kinek ellenőrizted már a jegyét és kinek nem.
2017. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kalauzok és jegyellenőrök ugyan azok. 35 éve vagyok nemzetközi jegyvizsgáló. De egy utasnak nem annyira az arcát ismerem fel (ahogy a többiek sem), hanem az "összképet". Ruházata, viselkedése stb. A jegyet nem felismerem, hanem ellenőrzöm az érvényességét.
2017. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben megvan ez a képesség (néhány perifériális kivételtől eltekintve). A kalauzok csak jobban vannak kondícionálva erre a képességre. Csakúgy, mint a rendőrök, határőrök (amikor voltak még és ahol még vannak), biztonsági őrök, pszichológusok/pszichiáterek, ingatlanközvetítők, meg még egy valag más munkakörben dolgozó emberek is. Szóval végeredményben igen, az ilyen munkakörökben dolgozóknak többnyire fejlettebbek az ez irányú képességeik, mint az átlagembernek.
2017. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Én tutira bajban lennék, mert ugyan jó az arcmemóriám, de nem kötődik hozzá időinfó. Szóval a tegnapelőtt ellenőrzött utast ha ma látnám, azt hinném, már ma is ellenőriztem.

Szerintem kell hozzá egy, amúgy biztosan fejleszthető alapképesség is.

2017. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem igen, ezen mindig is ámultam. Egyszer egy kalauz ezzel a képességével villogva akart udvarolni. :D
2017. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előfordulnak olyan kalauzok akik nincs jó memóriájuk sajnos. Volt olyan amelyik kétszer is megnézte a bérletem, meg volt olyan amelyik 1 perc múlva visszajött és megkerdezte tőlem hogy találkoztunk mar?? Az ilyenek szerintem nem alkalmasak erre a munkára. Szerencsére ritka az ilyen kalauz.
2018. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!