Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nagy hideg ellenére miért...

A nagy hideg ellenére miért lehetett sokkal nagyobb influenzajárvány, mint tavaly?

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 22:12
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

A nagy hideg miatt.

Sok ember volt sok meleg helyen sokáig tető alatt összeszorulva.

Meg a vírusokat nem öli meg a hideg (ugyebár nem is élnek), a száraz hideg levegőben a vírusok nem cseppekben röpködnek, hanem nanoméretű porként, így még könnyebben fertőznek légutakon át.

És hidegben az immunrendszer is belassul.

2017. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg tényező együttesen határozza meg, hogy egy járvány mennyire lesz erős vagy gyenge. A hőmérséklet csak egyetlen a sok tényező közül.

Meghatározó például a vírustörzs virulenciája (fertőzőképessége). Aztán az, hogy hányan vannak beoltva. Erről nincs statisztikai adatom, de úgy sejtem, a tavalyi enyhébb járvány után idén kevesebben oltatták be magukat, így a járvány könnyebben tudott terjedni.

Meg még lehetne mazsolázgatni a befolyásoló tényezők között.

2017. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem úgy volt, hogy az enyhébb időben jobban szaporodnak a betegségek? Vagy az csak a baktériumokra vonatkozott?
2017. febr. 28. 14:16
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Igen, a bacikra általában igaz.

Nem tudom, a fertőzéseket okozó baktériumok mekkora arányban tudnak kemény fagyokat túlélni, ott is vannak fajok, amik betokozódva abszolút nullán is túlélnek.

Lehet, hogy nem is annyira a bacik fagyban való túlélése a kérdés, hanem a hordozó fajoké, pl. rovarok.

2017. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszek, hogy a rovarok hordoznák a torokfájást meg az influenzát.
2017. márc. 1. 15:09
 6/10 A kérdező kommentje:
nem hiszem
2017. márc. 1. 15:09
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

"Nem hiszek, hogy a rovarok hordoznák a torokfájást meg az influenzát."

Azt nem is mondtam.

Amúgy a torokfájás elég sok különböző fertőzés eredménye lehet.

Az influenza meg vírus. Az le lett írva feljebb.

2017. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De ezt írtad:


"Lehet, hogy nem is annyira a bacik fagyban való túlélése a kérdés, hanem a hordozó fajoké, pl. rovarok."


Én ezt úgy értelmeztem, hogy a rovarok terjesztik a betegségeket.

2017. márc. 3. 13:29
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Én ezt úgy értelmeztem, hogy a rovarok terjesztik a betegségeket."

Például azok is.

El tudod képzelni, mi mindenen mászik végig egy légy?

És ahol járt, azt te is megfogod.

Csak példaként.

2017. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De hát mégsem a légytől fertőződünk meg. vagy igen? A kukából kiszálló légy tudom, hogy befertőzheti az ételt, de télen, amikor nincs légy, akkor azért nem a rovarok által fertőződnek meg az emberek. Mindegy, végül is az influenza az vírus, lehet emiatt tud télen is ilyen gyorsan megfertőzni embereket.
2017. márc. 5. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!