Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valakit leöntenek benzinnel...

Ha valakit leöntenek benzinnel, mennyi idő múlva szárad meg annyira hogy nem lesz tűzveszélyes a helyzet?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 21:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
A benzin nagyon gyorsan párolog sokkal gyorsabban mint a víz. De a pontos idő a körülményektől függ.
2017. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
és a vizhez hasonlítva?
2017. ápr. 9. 21:11
 3/30 anonim ***** válasza:
20%

Engem az érdekelne, hogy visszavonhatatlan cselekedetet tennék?

Csak mert az egó számít?

2017. ápr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
égő-t akartál irní?
2017. ápr. 9. 21:22
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Annyi idő alatt, hogy kapj észhez, mekkora barom voltál.


Gondolkodj el magadon.

Ha Téged öntenének le benzinnel és előtted állnának egy égő gyufával.


Normális vagy?


Ha szereted, végig néznéd, ahogy égő halált kapott?


Önző vadállat.

A szerelem nem tulajdon.

Csak ha így képzeled, az, durva önzőség.

2017. ápr. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

jaj de hülye valaki

fordulj orvoshoz haver

2017. ápr. 10. 01:48
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
A tudományos kérdést hányan értenek félre... Amúgy a válasz engem is érdekelne.
2017. ápr. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
60%

Hát tudományosnak semmiképpen nem nevezném. Optimista hozzáállással gyakorlatilag annyiban, hogy legalább ekkora időtartamban nem engedne közel égő tárgyat.


De nem hinném, hogy ez kiszámolható. Viszont kikísérletezhető. Persze nem emberrel. Végy egy rongyot, megfelelően biztonságos helyen öntsd le benzinnel, majd várj és mérj (időt). Mikor gondolod, próbáld meggyújtani. Ha gyullad, oltsd el, és kezdd elölről, kicsit több időt várva. Egyszer csak sikerül belőnöd. Ha pontosabb értékre vágysz, ismételd meg egyre nagyobb ronggyal, mondjuk egy vasrúdra akasztva. Majd eldöntöd, mikor tartod megfelelőnek a pontosságot.

2017. ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Neten gyakoribb a hasonló félreértés, de szerintem nem valódi félreértés van hanem csak egyszerűen több itt a beteg ember mert a valós életbe nagy részük nem merészkedik ki, ide azonban eljön.

A tudományosabb fórumokon is fellelhető amúgy hasonló.

Egyszer pl. egy szakmai fórumon nyitottam egy "perpetum mobile" cimű szakmai részt. A cél az lett volna, hogy ott kitárgyaljuk melyik perpetum mobilében hol van a csalás. De ehelyett néhány tag kikiáltott perpetum mobile épitő szélhámosnak, hasonlóan mint itt a 70-es embert gyujtógatónak.


Amúgy pedig nem a nagypontosságal kiszámított idő érdekelne hanem egyes, véleménnyel rendelkező emberek véleménye s az alapján belőni néhány elfogadhatónak látszó adatot.

A kísérletezéssel az a gond, amit az első leírt. Sokminden számít. Időjárás, hőmérséklet, légnyomás, páratartalom a ruha jellege mennyisége ami az emberen van, stb.

Tehát én igazából tippeket várnék s nem nagy tragédia az ha valakinek esetleg egy hibás tippje van ellenben nem találja ki hogy embert akarok felgyújtani.

2017. ápr. 10. 16:09
 10/30 anonim ***** válasza:
20%

Bocsánat, hogy itt válaszoltam a - szerinted - normális kérdésedre.


"Ha valakit leöntenek benzinnel, mennyi idő múlva szárad meg annyira hogy nem lesz tűzveszélyes a helyzet?"



Igyekszem, többet nem válaszolni.


Önts le magadat benzinnel és próbáld ki.

És inkább, nem minősítelek.


Szia

2017. ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!