Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Paracetamol fájdalomcsillapító...

Paracetamol fájdalomcsillapító az orvos mondása alapján nem hat ínyfajdalomra. Ez hogyan lehetséges? A mechanizmusaból adódik?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 08:18
 1/9 anonim válasza:
Hàt ha ő mondta... Nekem amúgy semmit nem csillapít a paracetamol, se fogfájást, se fejfájást.
2017. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindenre hat, bár, konkrétan inyre nem próbáltam de fogra igen.
2017. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
100%
A paracetamol csökkenti az agyban a prosztaglandin-termelést, ami a görcsös fájdalmakért felelős. Nem tudom, az ínyfájdalmad ilyen-e. De még ha ilyen is, a paracetamol nagyooon gyenge, egy komolyabb fájdalommal, mégha az prosztaglandin mediált fájdalom is, nem fof elbánni.
2017. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Cataflam, Donalgin. Az lekapcsolja a fogfájást is.

De ezek lórúgások. Ezért is vénykötelesek.

2017. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem fogfájásra a Dolgit vált be nagyon (erős ez is), fejfájásra meg az aszpirin. Paracetamolt akkor szoktam enni, ha elkap valami nátha, és kezdek közel járni az ágynak dőlős állapothoz.
2017. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én most csak paracetamolt szedhetek, mert a szoptatom a gyermekem. Annyira nem vészes a fájdalom, egy korona miatt alakult ki. Ahogy Mojjo írta, akkor ezek szerint valóban felesleges szednem. Nem is nagyon terveztem bevenni, csak meglepett, hogy fájdalomcsillapító hatástalan fájdalomra... Laikusként nekem ez nem volt evidens.

Köszönöm a tanácsokat és a válaszokat!

2017. máj. 26. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem okoskodasnak szanom, vagy itelkezesnek, a Legfontosabb, ha lehet meg kell szuntetni az OKAT a fajdalomnak!!! Tessek elmenni fogorvoshoz akarmennyire is nem fullik hozza a foga.
2017. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fogam kezelés alatt van. Sajnos vannak utohatasok, így például az inyfajdalom (korona kimozdult, így az ínyem megdagadt). Nem akarom most részletesen leírni, a kérdésemre akartam választ kapni. Előítéleteket pedig ne írjon kedves utolsó, ha nem tudhatja a körülményeket.
2017. máj. 27. 13:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy irtam, nem okoskodasnak szantam vagy eloiteletnek, amit irta pont ezert irtam, ha mar kezeles alatt all akkor a doki meg tudja mondani ergo azt az orvost kell megkerdezni aki a kezelest vegzi ilyen esetben, nem az internet nepet szerintem, tobbit meg mar leirtak.
2017. máj. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!