Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy galaxis forgása leállhat?

Egy galaxis forgása leállhat?

Figyelt kérdés
ha egy bolygó mellett elszáguld egy nagyobb égitest, pl egy csillag vagy bolygó, akkor az "energiát" vehet el a bolygó rendszeréből, és leállíthatja annak fogását. Ugyanígy, ha egy nagyobb galaxist megközelít egy kisebb galaxis, és a kisebb galaxis a parittya -elv hatására ideiglenesen körpályára áll a nagyobb galaxis körül, de végül elszabadul, mire a nagyobb galaxisnak a forgási energiája jelentősen lecsökken, nem-e fogja a nagyobb galaxis közepén lévő szupernehéz fekete lyuk magához vonzani a lelassult forgású csillagok nagy részét? és így nem-e magyarázható, hogy miért vannak 10-15 milliárd naptömeggel rendelkező fekete lyukak, amíg a mi galaxisunk közepén csak egy 3-4 millió naptömegű fekete lyuk van?
2017. júl. 19. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Le
2017. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Eddig nem gondolkodtam ezen, de most kíváncsivá tettél. Majd figyelek, és megmondom, amikor észrevettem.
2017. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hittem a tudományok kategóriában valamelyest választ kaphatok a kérdésemre.
2017. júl. 22. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!