Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire való a szerszámmikroszkóp...

Mire való a szerszámmikroszkóp (mérő mikroszkóp)? Interneten semmit nem találok róla.

Figyelt kérdés

Szeretnék egy mikroszkópot, amivel lehetne különböző fém ötvözetek szövetképét vizsgálni. A kiszemelt darab dobozában van egy pár oldal hiányos leírás, abban "szerszámmikroszkópot" emleget, és csavar? orsó vizsgálatát, illetve köszörülés közbeni menetprofil vizsgálatot.


Az első kérdés az, hogy mi értelme mikroszkóppal mérni, mikor más mérőeszközzel is meg lehetne oldani? (Mire/mikor jó ez?)


Másodsorban, mennyi lehet sz ilyen célra szolgáló mikroszkópok nagyítása? (sehol nincsen feltüntetve)


2017. aug. 22. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a mérőmikroszkópokat úgy ismertem, használtam pl. a teodolitoknál, hogy megkönnyítette a nagyon finom beosztású nóniusz skála leolvasását.
2017. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Szeretnék egy mikroszkópot, amivel lehetne különböző fém ötvözetek szövetképét vizsgálni."


arra bármilyen mikroszkóp jó.

a dolog alapvetően nem a nagyításon múlik, hanem a felület polírozásán és adott esetben maratásán.

előbb erre keress megoldást.

2017. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Marci71 ***** válasza:
Neked nem szerszámmikroszkóp vagy mérőmikroszkóp kell hanem fémvizsgáló mikroszkóp, ami ráeső fénnyel működik. Ráeső fényű felső megvilágítású mikroszkópot keress, a fémeket ilyennel vizsgálják mivel átvilágítani nem lehet őket. Sima biológiai mikroszkóp erre nem jó, de a mérőmikroszkópot se erre találták ki.
2017. aug. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!