Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az elektronikában honnan...

Az elektronikában honnan származtatjuk a színusz hullámot?

Figyelt kérdés

#elektronika #elektromosság #szinusz #hullám #váltóáram #sinus #származtatás #színusz hullám #sinus hullám #származtatjuk
2017. okt. 8. 15:50
 1/5 EagleHUN ***** válasza:
49%
Fordulatszámból.
2017. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. A frekvenciára vagy kiváncsi vagy a jelalakra? Alapvetően a színusz hullámot egy ideális körmozgás síkvetületéből származtatjuk (szinte az egész technikában), itt sincs másképpen. Ennek egyik gyakorlati oka, hogy "minő véletlen" egy forgó gép (amely előállítja a váltakozó feszültséget) fizikai felépítésénél fogva színusz alakú feszültséget hoz létre. De úgyanígy (bár annak kicsit mélyebb fizikája van), egy idealizált LC rezgőkör is színuszos jelalakú lesz. De nem tudom erre voltál-e kiváncsi?
2017. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tán válasszuk jobban ketté:

Elektrotechnikában a forgó mozgás vetületéből jön.

Elektronikában az energiatároló tulajdonságú alkatrészek viselkedéséből következik.

Bár azt gyanítom, te vagy az a kérdező, aki elektronika alatt mást (is?) ért, mint a világegyetem rajtad kívül álló része, de így minden meg lett válaszolva.

2017. okt. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen erre voltam kíváncsi.

2017. okt. 10. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Elektrotechnika tantárgyatok van most élelmiszeren?
2017. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!