Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » SEW eszközök és PLC programozá...

SEW eszközök és PLC programozás, fogalom zavarok?

Figyelt kérdés

„System” funkciószintu

"Classic"” funkciószintű

„Technology” funkciószintű

Amikor arról beszélünk, hogy funkciószint ez alatt mit értünk pontosan?

Most nézegetem a sew oldalán egy eszközhöz letölthető tartalmakat és látom, hogy adott GSD fájlok adott funkciószint számára. Most próbálnék jobban belemerülni a témába, lehet értelmetlenre sikerült ez a kiírás, de abszolút önképzésben próbálom ezeket a fogalmakat tisztáznom magamban, és rendre fent akadok, hozzátéve ez a legrosszabb amikor a kérdést se tudom normálisan feltenni akkor az már sok mindent leír. Gondoltam egy próbát megér. Köszi!



2017. okt. 14. 10:58
 1/5 Szirty ***** válasza:

Foglalkozunk SEW eszközökkel (MDX61B szervó hajtásokkal főleg).

Sajnos azt nem tudom mit értenek pontosan funkció szint alatt, csak sejtem. Egy link jól jött volna ahol látható a szövegkörnyezet is.


A GSD file-ok szöveges eszköz leíró file-ok profibuszos eszközök számára. Ezek segítségével lehet az eszközöket egyszerűen PLC-s rendszerbe illeszteni.

2017. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Egy MOVIFIT készülék áll most rendelkezésemre, hogy kicsit csiszolódjak.


Válasz a kérdésemre: [link]

2017. okt. 16. 22:51
 3/5 Szirty ***** válasza:

No igen. Mérnök manager urak készítettek egy PPT-t megint :)

Rajzoltak egy bugyit és azt húzzák rá mindenre.

Műszaki oldalról ennek a "funkció szint"-nek nincs semmi jelentősége szerintem.

(Olyan mint az OSI model. Orrba-szájba tolják a suliban de egyre nehezebben fér bele az univerzum...)

2017. okt. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy mint ami sokszor divat, hogy valaki félre fordít valamit. Sokszor egy német mérnök ír valamit közepes angolsággal, azt folytatja egy francia még rosszabb angollal, majd belenyúl még egy orosz is, és a végén jönnek az értelmetlen fogalmak. A "szinteket" sok helyen használják (pl. KKS-ben is). Illetve nem egy tervező programban is, beépítési hely, berendezés, készülék, alkatrész (ez egy villamos tervnél még érthető is de...) és egy pár éve valami félbolond német kitalálta, hogy a PLC programokat is ebbe a hierarchiába kéne beletenni. És a különböző szinteken lévő funkciókat el kell különíteni. Ez egy bizonyos rendszerméret fölött normális is (ld. management piramis), de kisebb rendszereknél bele erőltetni teljes idiotizmus ( ld. pl. [link] ) ezt az ábrát találtam gyorsan ez IT környezet de ipari automatikáknál is gyakorlatilag ugyanez, egyre többet emlegetik főleg a németek.
2017. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
Kivétel nélkül mindig okoz problémákat amikor egyenruhát húzunk a valóságra...
2018. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!