Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ideális tekercs miért nem...

Az ideális tekercs miért nem termel hőt?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy nincs fázisban a fesz. és az áram, ezért az átlagteljesítmény 0 => nincs hő.

De pi/2től pi-ig az U*I nagyobb mint 0, azaz van teljesítmény, amitől hőnek kellene termelődnie.

telj = munka*idő, és a teljesítmény és idő nem 0, a munka sem lhet 0.

De pi-től 3/2 pi-ig U*i<0 negatív teljesítmény, ami "lehűti" az előző hőt, ami ugye nem lehet, mert az az jelentené, hogy a tekercs hőből csinált energiát.


Tudom hogy ez nem így van, az érdekel, hogy hol tévedtem el a gondolatmenetben.

Bocsi a fura megfogalmazásért, angolul olvasgatok ezekről a dolgokról és már késő is van. Ez zuhanyzás közben jutott az eszembe.



2018. jan. 1. 23:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az az U*I teljesítmény nem hőt termel, hanem a tekercs mágneses terét fogja felépíteni. Majd önindukció útján újra elektromos energiává fog alakulni.


Hő csak a tekercs ohmos ellenállásán keletkezik, az ideális tekercsnek meg nincsen ohmos ellenállása.

2018. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez az ideális tekercs "definiciója". Az ideális tekercsnek tisztán induktív jellege van, így nincs rajta wattos teljesítmény (merőleges az áram és a fesz. vektor).

A gondolatmeneted ott "sántit", hogy a "pozítiv" szakaszban a "betárolt energia" nem hő energia formában lesz jelen, hanem a mágneses térnek az energiája lesz, és ezt már az ideális tekercs veszteség nélkül vissza tudja "nyerni". (most nagyon leegyszerűsítve, a mély fizikai értelmezés nélkül mielőtt valaki nagyon lepontozna).

2018. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!