Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sorosan kapcsolt kondenzátorra...

Sorosan kapcsolt kondenzátorral fázisjavítás?

Figyelt kérdés
Láttam egy fénycsőkapcsolást, ahol a fojtótekercs ellensúlyozására sorosan kapcsoltak egy kondit. Miért úgy tanulju kakkor, hogy párhuzamosan kell kapcsolni?

2018. jan. 4. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Utána kéne nézni, hogy valóban azt tanultad-e, hogy KELL párhuzamosan kapcsolni. Létezik soros kapcsolás, miként láttad, mindkettőnek megvannak előnyei és hátrányai. Leginkább egyfázisú, két fénycsöves lámpatestben van értelme, mert így a két fényáram fázisban el van tolva, azaz a villogás kisebb. Ráadásul lehet úgy méretezni, hogy a soros kapcsolás annyira tolja el kapacitív irányban az áramot, mint a másik fénycső az induktív előtéttel, így a lámpatestet kívülről nézve a cos fi nagyjából 1. A szakma ezt duokapcsolásnak hívja.
2018. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

"a fojtótekercs ellensúlyozására sorosan kapcsoltak egy kondit"


És mivel kapcsolták sorba azt a kondit?

2018. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a fojtótekerccsel sorban kapcsolva gondoltam. máshol használnak soros alkalmazást?
2018. jan. 5. 14:48
 4/4 Szirty ***** válasza:

Szerintem Sztrogoff kartárs arra gondolt, amikor a két csöves armatúra egyik csövének induktív, a másiknak meg kapacitív előtétet raknak.

Elméletileg soros LC taggal is el lehet érni a kívánt hatást.


Nem láttam még ilyen megoldásokat a gyakorlatban. Megkockáztatom hogy igen ritka.


Mielőtt elkezdtek elterjedni az elektronikus fénycső előtétek (hogy rohadna meg az összes) és mindenhol induktív előtét volt a lámpatestekben, látható volt egy olyan tendencia hogy egyszerűen kihagyták a kondenzátort belőle.

Nem csak fénycsöves lámpatesteknél, hanem 70, 250, 400W-os nátrium és egyéb fémhalogén lámpákban is.

Költségcsökkentés :)

2018. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!