Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1500 wattos fűtőbetéttel...

1500 wattos fűtőbetéttel átfolyós vízmelegítő elmélete?

Figyelt kérdés

A kérdésem csupán elméleti.

A használati hideg vízre ha készítenék egy jó hatásfokú hőcserélőt 1500 wattos fűtőbetéttel, akkor mekkora átfolyó vízmennyiségnél, tehát hány liter/percnél lenne 30, 40, illetve 50°C-os az átfolyó víz hőmérséklete?



2018. jan. 21. 07:25
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
Lehet, hogy az 50°C-ot el sem fogod vele érni, főleg most télen, mikor ilyen hideg a bejövő víz. Nekem 4,4-es van és ha teljesen megnyitom a meleg vizet, hideg hozzákeverése nélkül, simán tudok vele zuhanyozni, mosakodni anélkül, hogy megégetne vagy túl forró lenne.
2018. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Multkor használtam egy 2000W-os merülőforralót, 10 liter vizet durván 7-8 perc alatt melegített fel olyan 30 fok körülre. Ennek alapján max csepegő vizet tudok elképzelni.
2018. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Q=c*m*dT c a víz fajhője (

4186J/kg*K), m a tömege, dT a hőmérséklet különbség.


E=P*t Legyen t= 1 sec, ekkor az összes energia 1500J


1500J=C*m*dt

1500=4200*m*dT

Ha másodpercenként 1 kg áramlik át akkor:


1500/4200= 1 * dT

dT=0,3 Fok... Ha 10 fokos jön be akkor 10.3 lesz. (Persze másodpercenként 1 liter víz az sok. De ha 1 dl jön másodpercenként akkor is csak 3 fokot emel. A veszteségről még nem is beszéltünk.


1500W nagyon kevés.

2018. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlati példa: 24 kW-os (jól szerkesztett) vízmelegítő 10-12 litervizet képes 50 fokkal melegíteni. A mostani 10 fokosat hatvanra.

A neten annyi diagramot találsz, hogy Dunát lehet vele rekeszteni.

2018. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 carl badog válasza:
Ezek a "Delimano" féle baromságok csak "hugyozós" üzemmódban képesek meleg vizet előállítani! De mire használnád, lehűl. Felejtős. Vagy ha komolyan gondolod, akkor a villamos hálózatot kell áttervezned.
2019. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincs tapasztalatom a déli-manó hülyeségekkel, legutóbb mintha azt olvastam volna, hogy még érintésvédelmileg is kifogásolhatóak.


Több tíz kilowattos egy tisztességes átfolyós gázos vízmelegítő. Most hogy az ideálisan langyos hőfokra mekkora teljesítményre kell beállítani, azt most nem tudom, de ahhoz viszonyítva igen, amperzabáló egy alkalmazás lenne.

2019. ápr. 21. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!