Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnék egy kis segítséget...

Szeretnék egy kis segítséget kérni generátor feszültségszabályozó tesztelése esetében?

Figyelt kérdés

Jól tudom, hogy ez úgy müködik,hogy kb 14,5 volt körüli feszültség esetében kikapcsol, igy a forgórész nem kap áramot, ezáltal a generátor feszültsége esik?

Ha így van akkor azt jelenti, hogy egész 14,5 voltig(kb) be van kapcsolva, vagyis a szénkeféken áram halad.

Ezek szerint lehet tesztelni multiméterrel szakadás mérő pozicióban?Vagy áramra kell kapcsolnom, mert csak akkor nyit ki valami tranzisztor és csak igy lesz vezetőképes?

Ma mértem mindkét módszerrel de egyik esetben sem volt a két szénkefe áram alatt,nem haladt át rajtuk áram.A multiméter sem mutatott vezető képességet.Gondoltam először egy 12 voltos akksira kötöm,és még ebben az esetben vezeti az áramot a fesz szabályozó,majd egy 24 voltos akksival próbálom és ebben az esetben nem szabadna vezetnie az áramot,de nem jött össze semmi.Lehet hogy nem mértem jól, vagy a fesz szabályzó nem jó?


2018. febr. 19. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:
14 voltos autó generátor fesz szabályzóról van szó.
2018. febr. 19. 20:11
 2/6 A kérdező kommentje:
Fogyasztónak egy 12 voltos égőt használtam.
2018. febr. 19. 20:12
 3/6 D.O.81 ***** válasza:
100%

A járművekbe szerelt generátorok minden esetben háromfázisú körmös pólusú villamos gépek.

A feszültségszabályozó az egyenirányító után helyezkedik el.

Úgy vannak az alkatrészek méretezve benne, hogy a kimeneti feszültség 14,2...14,4V közé essen. Ez a feszültség a savas akkumulátorok töltő feszültsége. Az áramkör tartalmaz egy túlterhelésvédelmet is. A gerjesztőtekercs gerjesztéséhez szükséges feszültséget a forgórész remanens mágneses tere indukálja, melyet a szükséges kimeneti feszültség eléréséig az elektronika közvetlenül a forgórész gerjesztő tekercsére juttat. A szükséges feszültség elérésekor a gerjesztést az elektronika addig csökkenti, míg az a beállított érték alsó határát nem érinti, majd újra növeli a gerjesztést a beállított értékig. Túlterhelés esetén az elektronika addig csökkenti a gerjesztést, míg a kimeneti áram a maximális áram alá nem csökken, majd a túlterhelés megszűntéig azon az értéken tartja.

A feszültség szabályozót le lehet ellenőrizni, csak ahhoz le kell szedni.

Üdv.

2018. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Le van szedve,kizárólag csak annak a müködését akarom mérni.De ha rákötöm az akksira a megfelelő sarkait,és a szénkefékre egy 12 voltos égőt kötök, akkor csak egy pillanatra világít az égő,aztán alszik is ki,és ezt teszi minden rákapcsoláskor.Helyes ez igy?Nem kellene folyamatosan vílágítson?Még van egy pár fesz szabályozóm amit használt generátorokból szedtem ki,de azok még ennyire sem képesek.Lehet,hogy rosszak?
2018. febr. 21. 18:21
 5/6 D.O.81 ***** válasza:
100%

D+ és D- pontokra kell az akksi értelem szerinti pontjait kötni, a 10W-os lámpát meg a gerjesztés helyére D+ és DF közé. Ha minden igaz akkor mennie kell.


Üdv.

2018. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Megpróbálom.
2018. febr. 22. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!