Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Minden anyag minden halmazálla...

Minden anyag minden halmazállapotban előfordul akkor elő lehetne valahogy álitani a vasat vagy más fémet gáz vagy akár plazma formába?

Figyelt kérdés
és igen tudom néhény anyag a forrás pont után elbomlik de a tudomány és technologia mai ismretével lehetséges lenne élő éllitani légnemű vasat vagy akár plazma vasat?

2018. febr. 19. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem is különösebben nehéz. Az elemekből bármit lehet. A vegyületek azok, amik esetenként bomlás miatt nem mutatnak bizonyos halmazállapotot.
2018. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen itt nem 1 atomra gondoltam hanem egy kézzelfogható anyagra
2018. febr. 19. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fémek gőzét "házilag" is elő tudod állítani, elég felkapcsolni egy hagyományos izzót. Ha megnézel egy ilyen sokat használt (kiégett) izzót (főleg az autókban alkalmazottakat, mert ott kisebb a felület és jobban látszik), akkor látni lehet a hideg üvegre kicsapódott fémgőzt.
2018. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én se 1 atomra gondoltam, nem tudom miről beszélsz.
2018. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
irtad hogy az elemekböl lehet bármit ezért gondoltam az atomokra de akkor én értettem félre
2018. febr. 19. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elemek = amik a periódusos rendszerben vannak. Ezek nem tudnak már hova bomlani, ezért viszonylag könnyű előállítani bármilyen halmazállapotukat. Pl. vas. Nem a mennyiség a lényeg, akármennyi vasat veszel, és elég sok hőt közölsz vele, akkor gáz halmazállapotú lesz, mert nem tud mit csinálni azon kívül.
2018. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A vákuumos fémgőzölés ma már kidolgozott technológia.

Eredményes böngészést:

[link]

2018. febr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Nap légkörében előfordul vasgőz is. Sokáig azt hitték (a sugárzása alapján), hogy ez egy új elem.
2018. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!