Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen mérnök az aki az órák...

Milyen mérnök az aki az órák szerekezetét tervezi? Gépész? Nincs ötletem

Figyelt kérdés
2018. márc. 7. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Hát nem is agrárménök... Mondjuk ez szerintem egy kihaló szakma (ha a hagyományos órákra gondolsz), túl sokra nincs szükség már belőlük.
2018. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Felesleges mérnök.
2018. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát a gépész mérnök korántsem felesleges és kihaló szakma szerintem de nemtudom h ők tervezik e az nem derült ki :D
2018. márc. 7. 23:32
 4/9 A kérdező kommentje:
egyebként karórákra zsebórákra gondoltam
2018. márc. 7. 23:33
 5/9 anonim válasza:
100%

Tervezheti svájci óragyár örökös, kínai másolómester, órásmester, gépész, mechatronikus, esetleg járműmérnök, villamosmérnök.


Formáját ipari formatervező mérnök, divatdiktátor.


Mögöttes szellemi tartalmát szabadbölcsész.


Továbbá mások is, amennyiben értenek hozzá. Lehet akár mindenki egyszerre, csapatban.

2018. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
73%

Eszembe jutott még, hogy az órakészítés tulajdonképpen a tudományok (finommechanikai) műszerészet ága.


Ilyen OKJ-s képzés is van.


Némelyik diplomás műszaki képzésnél pl. gépész, villamosmérnök szakirányokba lehet beleillesztve. Diplomával valószínüleg nagyobb rálátást kap az ember az óra alkatrészeinek életciklus modellezésére.


OKJ-s képzéseket el tudják huncutkodni az iskolák, hogy nem sok tudást adnak.


Komoly mérnök képzéseken meg hullanak az emberek, csak úgy viccből is kirúgják őket. Fizetés utána meg nem is biztos, hogy annyira jó és 10-14 óra munka/nap átlagos, kiéghetnek. Emellett vándorolnak délre és keletre a munkáltatók a munkával, mert olcsóbbak a mérnökök arrafelé.

2018. márc. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
87%

Finommechanikai speciális irány. Tudtommal ma a maechatronika csoportjában fut.


Amúgy nem kihaló téma, akkora boom van a mechanikus órák piacán, hogy csak na. Retro rulez.

Persze főleg a luxus kategóriában.

2018. márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is a finomechanikára szavazok helyes válaszként. De szerintem hiába divatos újra a retro, az óraszerkezetek leginkább egy kaptafára készülnek, és csak óratok-dizájnerekre nőtt meg a kereslet.
2018. márc. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
55%

"az óraszerkezetek leginkább egy kaptafára készülnek"

tulajdonképpen igen, viszont mindig lehet rajta valamit csiszolni, például az önfelhúzó szerkezeteken, anyagokon, szóval fejlesztőmérnöki munka akad benne.

Az mondjuk tény, hogy nem fogja éppen mérnökök hadseregét eltartani.

2018. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!