Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ma vettem észre, hogy mikor...

Ma vettem észre, hogy mikor lekapcsoltam a "nagy" kismegszakítót, akkor minden úgy ment tovább, mintha semmi sem történt volna. A fogyasztásmérő teljesen független a kismegszakítóinktól?

Figyelt kérdés
Most úgy van a betáp vezeték, ami az oszlopról jön, hogy megy egy sorkapocsba, amiből egy-egy kismegszakítóba amik különböző helyeket védenek(hálószoba, lámpák, fürdőszoba, stb). Sajnos csak a fázis betápot láttam, a nullát meg a földet nem(vagy a PEN-t). Minden szoba kismegszakítója gond nélkül kapja az áramot, hiába kapcsolom le az esti vagy a nappali vagy mindkettő fogyasztásmérő melletti kismegszakítót. 1 fázis van a házban!

2018. márc. 20. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
A villanyóra melletti megszakító biztosan be van kötve? Nem azt váltotta ki a többi?
2018. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
na megvan a baj, mikor néztem egyesével néztem a nappali meg esti fő megszakítóval, de közben átváltott a hangfrekvenciás vevő. valószínű egyszerre meg nem kapcsoltam le a kettőt
2018. márc. 20. 20:06
 3/10 A kérdező kommentje:
első te meg látom tudsz kötözködni, de valószínű nem értesz hozzá :)
2018. márc. 20. 20:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, hanem a válaszhoz nem kell tudós.

Ugye nem gondoltad, hogy valami titokzatos módon a levegőben megkerüli a megszakítót?


Pl. a "kütyük" kategóriában lehet ilyet kérdezni.

2018. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy az ezotériában, ott majd valaki távolba látással megmondja, mi a baj a házadban, okoska.
2018. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezért furcsálltam a dolgot
2018. márc. 20. 21:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha furcsáltad volna, nem írod ki a kérdést, hanem megoldod magad. Mert amit leírtál az valóban az ezotéria kategória.
2018. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ahogy láthatod egyedül én válaszoltam meg a kérdést, megoldottam. csak gondoltam dobhatnátok 1-2 ötletet, de csak kötekedni tudtok, valószínű az ohm törvényt sem tudjátok
2018. márc. 21. 14:27
 9/10 A kérdező kommentje:
illetve az elsőnek köszi egyedül
2018. márc. 21. 15:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az óra előtt lopod az áramot, akkor kapcsolgathatod a megszakítókat...
2018. márc. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!