Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell házilag krómozni,...

Hogyan kell házilag krómozni, horganyzani?

Figyelt kérdés
Simsonom sárvédőit szeretném reflektív bevonattal bevonni (nem festékkel). A nikkelezésre és a horganyzásra esetleg krómozásra gondoltam. Hogy lehet ezt otthon elkészíteni

2018. máj. 3. 20:08
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
2018. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
bemesz egy ilyen ceghez-vannak egesz kiscik is kb 2 emberesek, és ott par szazert megcsinaljak, jo lehet h 2-3ezer is benne lesz-de olcsobb mint ahogy te tudatlan nekialsz kiserletezni-nem fog elsore sikerulni hidd el, kiveve ha mar csinaltad akkor bocsi, jah de akk nem kerdezned..
2018. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre vigyed, ahol alárezeznek, mert amit némely cég csinál, az egy vicc.

Csak a króm jöhet szóba.

Horgany nem szép, nikkel nem bírja az utak viszontagságait.

2018. máj. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is a króm a leg szimpatikusabb, mivel tudtommal ezek közűl az a leg keményebb és fényesebb. Egyébként a nikkelezéssel kapcsolatban olvastam, hogy réz alap kell neki, de a rezezésnél azt olvastam egy netes fórumon, hogy nikkel alap kell neki. :) Egyébként a két sárvédő krómoztatása kb. mennyibe kerülhet?
2018. máj. 3. 23:04
 5/6 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

mielőtt csillogós króm bevonatot késíttetsz, az eredmény szempontjából DÖNTŐ hogy egy fémcsiszoló szolgáltatását is igénybevedd!

A galvanizálók tudnak ajánlani is, de te is kereshetsz, vagy te is pel tudod polírozni a felületeket. A nikkel nem ad szép fényt,

Króm, nikkel nem vállasztható le közvetlenül vasra jó minőségben, mindenképpen az első bevonat egy rézbevonat.

A krómozás (hogy csillogós legyen) nagy tapasztalatot igénylő munka, pl az áramsűrűség - ami felület nagyság függő , és azt nem tudod megmérni - pontos beállítása miatt.

2018. máj. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:
77%

Vagy így de ez nem olcsó. Azért inkább a céget ajánlanám.


https://www.youtube.com/watch?v=c9-wFTUhpT4

2018. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!