Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha elolvad az Északi-sark...

Ha elolvad az Északi-sark jege, akkor mennyiben változik meg a közlekedés?

Figyelt kérdés

Úgy értem Ázsia északi részéről például közel lesz Kanada, de ugyanígy könnyen el tudom képzelni, hogy északkelet és északnyugat Ázsia is közelebb lesz ha északabb felé mennek. Nem tudom, nem vagyok jó gömbgeometriából :(


Természetesen a vizi közlekedésre gondolok.


2010. jún. 20. 12:04
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
90%
Fontosabb hogy mi lesz a földdel....
2010. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem fontosabb, mivel most nem azt kérdeztem. Amúgy meg SEMMI extra. A vízszint ettől nem emelkedik, az meg, hogy itt-ott hidegebb lesz, amott meg melegebb, esetleg természeti katasztrófák... kit érdekel? Az emberiség egy része kipusztul, úgyis túl vagyunk szaporodva, a Föld meg leszarja magasról ezt. Ne képzeld, hogy tönkre tudunk tenni egy bolygót, ahhoz túl kicsik vagyunk.
2010. jún. 20. 12:27
 3/21 anonim ***** válasza:
Kicsi a bors, de erős. Mi magunk valóban nem tudjuk elpusztítani, de az általunk kreált dolgok már igen.
2010. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
hát konkrétan az északi-sarki jégtől nem emelkedik, de ha az elolvad, akkor az antarktiszi is el fog, az pedig már meg fogja dobni rendesen a vízszintet, mivel az nem a tengerben úszik.
2010. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És tud valaki a kérdésre is válaszolni? :D
2010. jún. 20. 12:54
 6/21 dellfil ***** válasza:
85%

A kérdezőnek igaza van. Nem tudjuk "elpusztítani" a Földet. Legfeljebb a tevékenységünk eredményképp "kissé kényelmetlenebb" lesz az élet.

De ha tényleg elolvad az Arktisz jégtakarója, szabad lesz az út Oroszország, és Kanada között a Jeges-tengeren. Valószínű világméretű éghajlati változás lesz, és azt is meg kell szokni. Csak azért mert egyfajta klímát megszoktunk, nem kellene ráfogni, hogy egyedül ez a "jó klíma". Csak mert kényelemszeretőek vagyunk. Az is biztos, hogy a változás önmagában nem halálos egyénenként az emberekre, de az átrendeződések miatti (megindul egy soha nem látott népvándorlás) háborúk már az lehet.

2010. jún. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

12:48-as vagyok


akkor folytatom. Mint már említettem, nem az Arktisz jegével van a gond, hanem Grönland és Antarktisz jegével, amik, mivel nem az óceánban úsznak, ezért elolvadásuk igenis emeli a tengerszintet. Továbbá Grönland és Antarktisz kontinentális talpazata is a jég nyomása miatt meg van süllyedve, és ha megszűnik, vagy enyhül a nyomás, a kontinens megemelkedik, ami további térfogatot szoríthat ki az óceánból. Ha pedig ez történik, akkor előfordulhat, hogy Szibéria és Kanada északi sík része sekély tengerré válik, ha a tenger elönti, így hajózásra nem igen lesz alkalmas.

2010. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem tudni, az Északi területeken nincsenek nagyvárosok, kikötők, így először ki kéne építeni az infrastruktúrát, ami meg politika, üzlet... Ha kikötővárosok jönnének létre Észak Kanadában és Észak Ázsiában akkor elvileg közelebbi hajózási útvonalakat lehetne kreálni, gyakorlatilag észak Kanada és Észak Ázsia fagyott vidék, ami olvadás után hatalmas mocsárrá változna. A mocsárra pedig nehéz infrastruktúrát építeni.


[link]


A fenti térképet ha megnézed, láthatod, hogy Anglia - USA útvonalon nem lehet mit rövidíteni. Grönland meg sziget, az nem fog eltűnni, így az marad a térképen.

2010. jún. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

13:27

1 kicsit kényelmetlenebb?? xD ezt komolyan gondolod

igen a földet nem pusztíthatjuk el csak rajkta az összes élőlényt

2010. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Az összes élőlényt? Ajjajj, valamit nagyon félrenéztél... ha NAGYON megerőltetjük magunkat, akkor a szárazföldi emlősöket mondjuk, TALÁN sikerül kiírtani. Az ennél primitívebb/nehezebben hozzáférhető élőlények _simán_ lefossák hogy mi mit csinálunk. Persze, tucatjával halnak ki fajok, de ezt nélkülünk is csinálják, ez a természet rendje. Kihal egy rovarfaj, senkit nem érdekel. Jön helyette másik. De ha nagyon aggódsz, lesd meg a medveállatkákat. Azokat ha kiírtod, akkor posztumusz Nobel.
2010. jún. 21. 00:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!