Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kínai és japán orvostudomány...

A kínai és japán orvostudomány mennyire fejlett és melyik a fejlettebb?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Egy hivatalos és elismert orvostudomány létezik.


A többi maximum alternatív, mint a kínai... természetesen léteznek átfedések, de léteznek fake, placebó kezelések is ezekben.

2018. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a kérdező nem az úgynevezett "hagyományos kínai gyógyászatra" (ami valójában annyira hagyományos hogy Mao Ce-Tung találmánya) gondolt, hanem hogy hol fejlettebb az orvostudomány.


Ezt nem tudom mivel lehet mérni. Szubjektív benyomásom alapján jóval többször találkozom japán nevekkel publikációknál mint kínaival (hirtelen nem is tudom láttam-e valaha Kínai publikációt).


Az orvosi egyetemek rangsorolásában is rengeteg japán egyetem neve felbukkan mielőtt felbukkan az első kínai egyetem neve.


Az is biztos hogy Japánban a világon a legmagasabb a születéskor várható élettartam, Kínában meg kb. annyi mint nálunk. De ez persze nem csak az orvostudomány fejlettségén múlik, hanem az egészségügyi rendszeren és az emberek magatartásán is jócskán...

2018. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"...ami valójában annyira hagyományos hogy Mao Ce-Tung találmánya..."


Orvos látott? Kínai?

2018. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
A japán legalább nyugati szinten van, a kínairól csak azt tudom, hogy nagyon drága az ellátás, ezért a legtöbb ember nem engedheti meg magának, hogy beteg legyen, ezért mindent megtesz, hogy azt elkerülje, a kisebb bajaival meg elsősorban az alternatív gyógyászathoz fordul, mert az ott olcsóbb.
2018. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!