Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen apróságokból lehet egy...

Milyen apróságokból lehet egy embert következtetni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mikre kell odafigyelni, ha valakit elemezni akarsz? Azt, hogy jobb, vagy bal kezes még egyszerű. De mikből tudunk még következtetni? Kéz, cipő, ruha (mennyire elhasznált, milyen minőségű, kéznél, hogy kétkezi munkás, vagy irodában dolgozik), lebarnultság. Miket tudtok mondani, amire oda kell figyelni?
2018. szept. 9. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlatilag mindenből. A frizura, az egyéb díszek, kiegészítők (pl. szemüveg, fülbevaló, esetleg piercing, tetkó, hasonlók), a tenyér simasága, érdessége, akár nedvessége, a köszönés, kézfogás milyensége (ahogyan kezet fog, amivel és ahogyan üdvözöl vagy mond közben, ahová néz közben, stb.), a testtartás, még a lábtartás is, akár ül, akár áll az illető. Ezen apró gesztusokról, mimikákról a pszichológia már könyvtárnyi köteteket töltött meg, szóval a GYK platformja nem is igazán alkalmas a kérdés tüzetesebb megválaszolására. Keress rá a testbeszéd, mimika, gesztikuláció, viselkedésminták és hasonló kulcsszavakra, kis keresgéléssel elég sok hasznos infóra bukkanhatsz a neten is.
2018. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Az FBI-nál ezt tanítják is.


Gyorstalpalónak érdemes elolvasni A Sherock Holmes novellákat.

Írójuk, Sir Arthur Conan Doyle önmaga is alkalmazta a módszert és többször, hőséhez hasonlóan segített a Scotland Yard nyomozásaiban.

2018. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként az alapja csupán széles körű megfigyelő képesség, a sok infó közül kiválasztani a használhatókat, majd felhasználni.

Egyszerű példa, persze ez csupán a zöldfülű miniverzió.

Tegnap este kint voltam biliárdozni, amikor az egyik haver megjött, megkérdeztem:

- Megvolt a szüret?

Kikerekedett a szeme, mondja, igen, ma délelőtt.

Kérdem erre: - Othello vagy Cabernet?

Még nagyobbat néz és mondja: - Cabernet. De hogyan...

-Kék a körömágyad, vazze.


:D

2018. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ilyesmikre gondoltam. Talàltam youtube-on is néhány videót és egészen érdekesek. Csak jó lenne, ha lenne egy gyűjtemény féleség, amiben le van írva, hogy mi miket jelenthet, ehhez hasonlók. :D
2018. szept. 10. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!