Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha kalapáccsal ráütök jó...

Ha kalapáccsal ráütök jó erősen egy tömör vasdarabra, pl üllőre, akkor kb mennyi ideig érnek egymáshoz?

Figyelt kérdés
Gondolom nagyon rövid idő, mert visszapattan...
2010. jún. 24. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0,034 másodpercig
2010. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hogyan kell mérni?
2010. jún. 24. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem csak viccelt.


Bár van egy ötletem a mérésre: be kell kapcsolni egy áramkörbe a kalapácsot és az üllőt. Amíg érintkeznek, addig zárva van a kör. Egy elektronika meg mérné az időt.

2010. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

igen de ha pl: nayon kicsi közöttük a táv amit még az áram átível??akkor azt az igen picit nem méri bele???

nemtudom!

szerintem vegyél nagysebességű kamerát

2010. jún. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, itt láthatsz pár lassított felvételt halapácsütésről.


Függ a kezdősebességtől, meg a fém rugalmasságától, így ha megmérnéd többször igen nagy szórást tapasztalnál, de úgy tippelem, hogy 0,1 és 0,01 mp ideig mindenképpen összeér. Ja, és a második módszer sztem jó :D

2010. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Hol a link?
2010. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Jah... BCD-be számoljon, néhány digites kijelzés elég. És legyen benne valami oszcillátor, ami adja az órajelet. Mellé egy kis illetszés, táp, meg 7 szegmenses kijelzők és kész.


Viszont lehet, a kis kínai már ezt olcsóbban odaadja neked, mint amennyiért te összeraknád.


Amúgy meg a számítógép soros portjával is lehetne időt mérni egy kis illesztéssel és egy programmal.

2010. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!