Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan folyékony műanyag,...

Van olyan folyékony műanyag, amely megkötése után olyan kemény mint az üveg, és áttetsző?

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 10:13
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Én inkább az átlátszó alumíniumot ajánlom."

Star Trek. :D


Az a gáz, hogy azóta megcsinálták. Persze nem tökéletesen úgy, hogy odébb húztak pár atomot a rácsban és kész.

De gyakorlatilag szilícium helyett alumínium alapú "üveg" már létezik, az üvegnél jobb tulajdonságokkal, már az ipari tömeggyártás közelében járunk, űripari alkalmazás a küszöbön van.


A kérdésre: 2k színtelen epoxy gyanta van ezerféle, például a színtelen öntőgyanták közt van nagyon keményre kötő fajta is.

Egy példa: Synolite 0328-A-1

2018. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Amire gondolsz, az szerintem a műgyanta vagy más néven epoxi. Átlátszó, folyékony állapotban önthető, amely kötés után üveghatást eredményez. Főként kisebb ajándék tárgyak öntésére alkalmas, de műgyanta padlók létrehozására is szuperál. Barkács boltokban és festékboltokban kapható általában 4000Ft körüli árban. Viszont ha vásárolunk műgyantát fontos, hogy a katalizátort is megvásároljuk hozzá, amit a műgyantához megfelelő arányban öntünk. Ez gyorsítja a műgyanta kötését. A katalizátor ára kb. 250-300Ft. Általában kis műanyag dobozban található és kevés folyadék van benne, mivel nem sokat kell csepegtetni belőle. pl. 5ml műgyantához 2 csepp katalizátort csepegtetünk, aminek a kötési ideje 1-2 óra, persze csak akkor bizonyosodhatunk meg, hogy megkötött-e, ha az ujjlenyomatunk nem marad rajta.


A műgyanta színezhető is az arra kitalált színező anyagokkal vagy ételfestékkel. Mi az utóbbival készítettük el. Viszont előre szólok, hogy nagyon büdös tud lenni, szóval ha öntöd, akkor mindenképpen nyitott ablak mellett és egy olyan helyen ahol nem zavarhat senkit se a szaga. XD Tapasztalatból mondom. XD


Attó eltérően nagyon jó dolog ez az epoxi. :) Mi gyűrűt készítettünk belőle. Én csak ajánlani tudom.


Remélem tudtam segíteni! :)

2018. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek
2018. nov. 15. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!